Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Sunday, September 08 2024 @ 04:32 am UTC

FUDBAL: 1-1 u prvom meču finala Kupa BiH

769
Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno protiv ®eljezničara 1-1 u provj utakmici fiala Kupa BiH odigranoj na Gradskom stadionu pred 10 hiljada gledalaca. Borac je dobro otvorio utakmicu. Nakon pokušaja Jandrića u 10. minuti erupcija na Gradskom stadionu. Stančeski asistira za Vukelju koji elegantno vara golmana ®eljezničara za vođstvo 1-0. Borac je igrao dobro u prvih 20-ak minuta. Konstantno je vršio pritisak ali nije bilo većih uzbuđenja. Gosti iz Sarajeva niti jedom nisu priprijetili golu Borca u prvih 45 minuta.

U nastavku Borac u 49. minuti ima 100% šansu ali Vukelja iz idealne pozicije šutira pravo u golmana gostiju ©ehića. Potom slijedi mirniji period meča. Nije bilo mnogo uzbuđenja. Lopta je bila uglavnom na sredini terena, a Borac je u takvoj igri imao dvije poluprilike ali su ih propustili Stevanović i Stančeski.

I onda šok u 83. minuti. Bešlija je prodro po desnoj strani, ubacio do usamljenog Viće koji je prevario golmana Sušca. ®eljezničar je gotovo iz prvog ozbiljnijeg šuta stigao do izjednačenja.

Nakon ovog rezultata ®elejzničar ima veliku šansu da 19. maja na Grbavici osvoji kup BiH. Borcu predstoji težak zadatak jer mora pobijediti kao gost ili odigrati neriješeno 1-1 (za penale) ili 2-2, 3-3.... za trofej. Ali, dok traje nada treba u nju vjerovati.

Borac već u subotu igra premijerligaški meč protiv Modirča Maksime.