Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 02:34 pm UTC

RUKOMET: Teško protiv Gradačca

715
Rukometaši Borca m:tel opravdali su ulogu favorita protiv Gradačca, u meču 20. kola Premijer lige BiH, ali su do bodova stigli teže nego što se očekivalo - 27:25. Motivisani gosti pokazali su se kao tvrd orah, koji je naš tim "slomio" tek u uzbudljivoj završnici.
I sam početak meča nagovještavao je ovakav ishod. Cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, nijedna ekipa nije uspjela da stvori više od pogotka viška, pa se na odmor otišlo sa "plus jedan" za Gradačac - 13:12.
Dva gola Malića na početku drugog dijela "razdrmala" su "crveno-plave", koji su ubrzo poveli 15:13. Domaći su polako, ali sigurno preuzimali konce igre u svoje ruke, pa su u 48. minutu imali četiri gola viška - 21:17, a nedugo zatim bilo je i 23:19.
Međutim, gosti nisu željeli da se tek tako predaju. Serijom 5:0 preokrenuli su rezulat, te je uslijedio dramatičan finiš.
Na ulasku u posljednjih 90 sekundi na semaforu je stajalo 25:25, a onda je Jaškić pogodio sa krila, Blažević u sljedećem napadu Gradačca upisao novu odbranu, da bi tačku na i stavio Halilbegović, praktično uz zvuk sirene.

BORAC m:tel 27 (12)
GRADAčAC 25 (13)

DVORANA: "Borik" u Banja Luci. Gledalaca: 300. Sudije: Dražen Begić (Mostar), Andrija Knezović (Buna). Sedmerci: Borac m:tel 5 (4), Gradačac 4 (2). Isključenja: Borac m:tel 8, Gradačac 18 minuta. Crveni kartoni: Darko Ilić (Borac m:tel, diskvalifikacija) u 52. minutu, Alen Kulenović (Gradačac, treće isključenje) u 35. minutu.

BORAC m:tel: Blažević (13 odbrana, 2 sedmerca), Dejanović (3 odbrane), Malić 2, Garić 2 (1), Pucarević, Rakocija 1, Pijetlović 5 (2), Panić 2, Halilbegović 4, Ilić 3, Mikić 4 (1), Međedović 2, Jaškić 2, Karačić. Trener: Draško Budiša.

GRADAčAC: đurić (15 odbrana, 1 sedmerac), Stojanović, Osmanović 1, Omerović, ®arković 3, Grbić 3, ©ijaković 5 (2), Ignjić 4, Kadić, Marković 4, Doborac 3, Kulenović 1, Sarajlić, Puljizović 1. Trener: Mehmed Doborac.