Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 12:20 am UTC

FUDBAL: Borac ponovo lider

698
U pretposljednjoj utakmici 24. kola Premijer lige BiH banjalučki Borac je u srijedu uveče na svom stadionu savladao rudarski Prijedor rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je Kajkut, na asistenciju Jandrića, u 24. minuti.

Ovom pobjedom Borac se ponovo bodovno poravnao sa ®eljezničarem na vrhu premijerligaške tabele.

Fudbaleri ®eljezničara su u srijedu poraženi u Tuzli od Slobode sa 1-0, a četrnaesti gradski derbi između mostarskih nogometnih prvoligaša Veleža i Zrinjskog završio je bez pogodaka.

Utakmicu na stadionu u Vrapčićića obilježili su prekidi zbog navijačkih ispada, pa je zbog toga prvo poluvrijeme produženo 10 minuta, a drugo poluvrijeme sedam minuta.

Modriča je u ovom kolu zabilježila prvu proljetnu pobjedu, dobivši Slaviju s 2-0 na svom terenu, a strijelci su bili Savkić u 60. i Simić u 78. minuti.

čelik je poražen u Laktašima s 2-0. U prvom poluvremenu čelik je bio bolji i imao tri dobre šanse, ali nisu ih iskoristili, pa je tako kazna stigla u drugom dijelu kad je ekipa Laktaša zaigrala puno bolje i ostvarila pobjedu.

Travnik je na Piroti odigrao neriješeno s trebinjskim Leotarom. Gosti su vodili u dva navrata, no Travnik nije dozvolio potpuno iznenađenje, na čemu mogu zahvaliti Dudiću koji je sjajnim golom izjednačio u 87. minuti.