Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Sunday, September 08 2024 @ 02:45 am UTC

FUDBAL: Borac u finalu Kupa BiH i u Evropi

758
Fudbaleri Borca nakon 18 godina izborili su plasman na evropsku scenu. Banjalučani su stigli do finala Kupa BiH, a s obzirom da je to isto učinio i ®eljezničar, Banjalučani su praktično obezbjedili nastup na evropskoj sceni prvi put od 1992. godine i učešća u Mitropa kupu. Fudbaleri Borca u revanšu polufinala pobijedili su Slaviju 1-0 i nakon remija u provm meču 2-2, ukupnim rezultatom 3-2, stigli su do finala Kupa BiH.

U prvom poluvremenu vrijedan pomena je poništen gol Slavije zbog prekršaja Jovanovića, kao i dobre situacije u kojima su se našli Vukelja i Stevanović, ali nisu se najbolje snašli. Na odmor se otišlo sa 0-0.

U drugom poluvremenu Borac se opredjelio da više pazi na svoj pogodak. Slavija je imala više loptu u posjedu ali bez značajnijih prilika. Ni Banjalučani, na kojima se zbog konstantnog igranja osjetio umor, nisu prijetili golmanu Slavije sve do samog finiša. U 87. minuti sam pred golmana Dujkovića izbio je Petrović i postigao jedini gol za veliko slavlje Borca, ali i njegovih navijača. Petrović je, inače, sredinom drugog poluvremena zamijenio Jandrića.

Na kraju veliko slavlje oko 6 hiljada gledalaca. Plasman u finale Lešinari su proslavili tako što su se na kraju utakmice našli na samom terenu grleći igrače Borca.

Fudbaleri Borca tako su stigli do drugog finala Kupa BiH. Prethodno su 2004. godine poraženi od Modriča Maksime. Protivnik u finalu je ®eljezničar koji je u polufinalu eliminisao Zrinjski. Finalni mečevi na programu su 12. i 26 maja.

Borac i ®eljezničar, očigledno, su najbolji timovih u BiH ove sezone. U kupu su stigli do samog kraja, a u prvenstvu vode grčevitu borbu za titulu. Već u subotu na programu je novi veliki derbi. ®eljezničar na Grbavici dočekuje Borac i od ovog meča umnogome će zavisiti ko će osvojiti titulu šampiona BiH. Prema posljednjim nezvaničnim informacijama, neće biti prenosa ovog meča na BHT 1.

Borac-Slavija 1:0

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 6.000.

Strijelac: 1:0 - Petrović (87). ®uti kartoni: Sakan (Borac), Regoje, Papaz, Jovanović (Slavija).
BORAC: Milinović, Stupar, ®arić, Trivunović, ćorić, Sakan (od 88. minuta Bojić), Stančeski, Jandrić (od 75. Petrović), Stevanović, Kajkut, Vukelja (od 87. Petrić). Trener: Zoran Marić.

SLAVIJA: Dujković, Regoje, Papaz, Benović, Simić, Tadić, Todorović (od 88. Odović), Jovanović, Baković (od 85. Pušara), Kutalija, Stanković (od 76. Radović). Trener: Milomir Odović.
Sudija: Predrag Stankić (Bijeljina).