Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 04:47 pm UTC

RUKOMET: Pobjeda u Goraždu

810
Rukometaši Borca m:tel nisu klonili duhom poslije eliminacije iz Kupa BiH. Naprotiv, "crveno-plavi" su u derbiju 17. kola Premijer lige pružili jednu od najboljih partija sezone, te zasluženo slavili u Goraždu, ubjedljivo, sa 28:23. Naši rukometaši su potpuno kontrolisali igru, nadvisili domaćina u gotovo svim segmentima, ostvarili petu uzastopnu ligašku pobjedu, a sa nova tri boda su praktično osigurali i vicešampionsku titulu.
Nakon pet minuta vodili smo 2:0, domaći su preokrenuli na 3:2, da bi Banjalučani u 20. minutu došli do 8:6. Goražde je uzvratilo, povelo 10:9, da bi se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom. A onda su puleni Draška Budiše "dodali gas". Serijom 3:0 stekli su osjetljiviju prednost, koju su održavali do sredine drugog dijela (19:16). U finišu su "crveno-plavi" još i pojačali tempo, u 56. minutu imali maksimalnih 26:20, nakon čega se više nije postavljalo pitanje pobjednika.

- Sport je surov, nekada ste pobjedniik, nekad gubitnik, a mi smo uspjeli da se vratimo poslije ispadanja iz Kupa. Pokazali smo da vrijedimo kao kolektiv, i igrom i rezultatom. Svi smo dali i više od maksimuma, te više nego zasluženo došli do bodova na "vrućem" parketu - poručio je adut Borca na desnom krilu Igor Pijetlović.

GORA®DE 23 (11)
BORAC m:tel 28 (11)

DVORANA: "Mirsad Hurić" u Goraždu. Gledalaca: 1.500. Sudije: Goran Sušić (čapljina), Mario Primorac (Ljubuški). Sedmerci: Goražde 3 (2), Borac m:tel 5 (4). Isključenja: Goražde -, Borac m:tel 2 minuta.

GORA®DE: ©ahović, Bukva 3, Jović 1, Građan, Sijerčić, Bezdrob 2 (2), Dedović 8, Mandarić, Delić, Grčo, Fidahić, đananović, Halilović 2, Biljaka 5, Grbić 2. Trener: Nermin đana.

BORAC m:tel: Blažević, Pucarević 3, Malić 1, Garić, Pijetlović 7 (4), Panić 5, Halilbegović, Dejanović, Ilić 2, Mikić 1, Trkulja, Međedović 4, Jaškić 1, Karačić 4. Trener: Draško Budiša.