Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 01:34 am UTC

FUDBAL: Pobjeda nad Zvijezdom

716
Idealni uslovi za igru, lijepo vrijeme i više od 3 hiljade gledalaca kao da su natjerali fudbalere Borca i Zvijezde da odigraju odličnu utakmicu na Gradskom stadionu. Borac je bio bolji u prvom, a Zvijezda u drugom. Na kraju konačnih 2-0 za Borac u 20.kolu Premijer lige BiH. Banjalučani su u prvih 45 minuta odigrali najbolje u proljećnom dijelu sezone. Seriju prilika otvorio je ćorić u 5. minuti kada jepogodio prečku. Već nakon sljedečeg kornera pokušao je Stančeski ali bezuspješno. U 10. minuti Puzigača i Stevanovič kombinuju ali lopta ipak ne dolazi do Kajkuta.

Mladi Stevanović bio je nosilac igre Borca u ovom meču. U 14. minuti asistirao je Jandriću ali nema gola. četiri minute kasnije sjajna intervencija golmana Zvijezde Karića koji ne dozvoljava Stevanoviću i Jandriću da ga matiraju.

Ipak arić ništa nije mogao u 31. minuti. Fantastičan gol Stupara kojim je nagrađena odlična igra Borca.

Ni tada ne staju domaćini. U 38. minuti Kajkut je iznudio penal. Međutim, Kajkut ne mari za nepisano pravilo da onaj nad kojim je napravljen jedanaesterac ne izvodi najstrožu kaznu i šalje loptu pored gola.

Do kraja prvog dijela još dvije odlične šanse Borca. Stevanović šalje loptu preko gola, a potom Kajkut pogađa prečku iz slobodnog udarca. Na odmor se odlazi sa 1-0.

U nastvaku potpuno druga slika. Zvijezda je bolja a u junaka utakmice pretvara se golman Borca Milinović. Stanković je na početku drugog dijela dva puta priprijetio ali Borcu ostaje minimalna prednost.

U 53. minuti poništen je gol domaćinu. Označen je ofsajd Puzigaći koji je skrenuo loptu ka golu. U 66. minuti nova odlična rekacija Milinovića nakon pokušaja Brkovića.

Sredinom drugog dijela Borac je mogao sve da riješi. Prvo Jandrić šutira pored gola a potom Kajkut pokazuje da ovo nije njegov golgeterski dan.

U 71. minuti Borac ostaje sa igračem manje. Sakan bespotrebno dobija drugi žuti karton.

Nakon toga ponovo je na sceni golman Borca Milinović. U 75. minuti brani šut Stankovića, pet minuta kasnije zaustavlja Jusića, a u 84. minuti i Husićev pokušaj završava u rukama Milinovića.

Već u sljedećem napadu otklonjena je dilema oko pobjednika. Na asstenciju Jandrića pogodio je Stevanović, najbilji pojeidnac meča.

Koju minutu kasnije Trivunović se nije snapao u ulozi napadača, a u sudijskoj nadoknadi Husić je opet neprecizan. Na kraju zaslužena pobjeda Borca 2-0 za ostanak na liderskoj poziciji na abeli.

U narednom kolu Borac kao gost igra protiv mostarskog Zrinjskog.