Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 16 2024 @ 03:48 pm UTC

FUDBAL: Veliki bod sa Pecare

749
Fudbaleri borca osvojili su veliki bod na Pecari, na gostovanju kod ©irokog Brijega. U derbiju 19.kola Premijer lige BiH Borac je kao gost odigrao neriješeno sa ©irokim 0-0 i tako sačuvao prvo mjesto na tabeli sa 38 bodova. ©iroki Brijeg je na početku utakmicu izvršio veliki pritisak na crveno-plave. Redale su se prilike pred golom Milinovića, ali je Borac u tim trenucima imao i sreće. Sredinom rpvog dijela izabranici Zorana Marića oslobodili su se pritiska domaćina, a najbolju priliku propustili su pet minuta prije rkaja kada je Stevanović šutirao pored gola.

U nastavku taktički odlična igra Borca. Banjalučani su umrtvili ritam igre, a samim tim i napade ©irokog. Banjalučani su se odlično branili, a prijetili su iz kontranapada. Na kraju najpravednijih 0-0 koji Banjalučanima omogućavaju da i u naredno kolo uđu sa prve pozicije.

-Zadovoljan sam igrom koju su moji igrači pružili danas protiv ©irokog. Uspjeli smo odoliti početnom pritisku domaćih, a u nekoliko navrata i sami smo bili blizu postizanja gola. Mislim da je ovaj rezultat možda i najrealniji, s obzirom da smo i mi imali nekoliko veoma dobrih prilika, kao i naši današnji protivnici. Ovaj bod sa možda i najtežeg gostovanja u Premijer ligi mnogo nam znači u borbi za sam vrh tabele- prenosi izjavu trenera Borca Zorana Marića, portal http://SportSport.ba

-U prvom poluvremenu smo uspjeli nametnuti svoj ritam, ali nije nam se isplatilo jer nismo postigli pogodak. U drugom smo dijelu uvođenjem Mislava Karoglana htjeli biti još jači u napadu, ali Borac je dobro odigrao u obrani i zasluženo osvojio bod-, rekao je trener ©irokog Toni Karačić za SportSport.ba.

Borac u srijedu igra prvi meč polufinala Kupa BiH protiv Slavije, a u subotu Borac na Gradskom stadionu u 20.kolu dočekuje Zvijezdu iz Gradačca.

©iroki Brijeg-Borac 0:0
Stadion Pecara. Gledalaca: 1.500. Sudija: Meamer Bureković (Zenica). ®uti kartoni: Wagner, Hrgović, Topić (©iroki Brijeg), Vuljeka, Stupar (Borac).

©IROKI BRIJEG: Bandović, Barišić, Diogo, ćutuk, Wagner, Topić, Hrgović (od 79. Glavina), ©ilić, Ivanković, Mišić, (od 59. Karoglan), Varea. Trener: Toni Karačić.
BORAC: Milinović, Stupar, ®arić, Trivunović, ćorić, Vukobratović (od 78. Sakan), Grahovac, Stančevski (od 70. Stanić), Jandrić (od 46. Kajkut), Stevanović, Vukelja. Trener: Zoran Marić.