Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 06:47 am UTC

FUDBAL: Ponovo pobjeda u posljednjim sekundama

617
Fudbaleri Borca i drugi put ovog proljeća ostvarili su pobjedu u posljednjim sekundama utakmice. Protiv Laktaša srećnik je bio Jandrić, a ove večeri Vukelja koji je donio novu pobjedu Borcu i ostanak na čelu tabele Premijer lige BiH. A, nije sve počelo kako treba za Banjalučane. U 19. minuti hladan tuš za oko 6 hiljada gledalaca na Gradskom stadionu. Emira Obuću odlično je uposlio Darijo Purić. Bilo je 0-1. Prethodno je u 6. minuti poništen gol Saše Kajkuta zbog ofsajd pozicije.

Borac je imao više loptu u svom posjedu ali je čelik mogao da na odmor ode i sa prednošću od dva gola razlike. Armin Kapetan imao je dobru priliku u 36. minuti ali je dobro intervenisao Milinović.

Kazna stiže već u sljedećem minutu. Vukelja je na dodavanje Vukobratovića izbjegao ofsajd zamku i na kraju matirao golmana Bilobrka.

U samom finišu prvog poluvremena sudija Alečković nije vidio očigledan prekršaj za jedanaesterac nad Sašom Kajkutom. Na odmor se otišlo sa neriejšenih 1-1.

U nastavku Borac je krenuo ofanzivnije ali nije bilo mnogo prilika pred golom čelika. Izgledne šanse propustili su Jandrić i Vukelja ali oba puta lopta je prošla pored gola.

A, onda kao i protiv Laktaša trenutak odluke u sudijskoj nadoknadi, može se reći i u posljednjim sekundama. Nakon ubacivanja Jandrića lopta je došla do Vukelje koji svojim drugim, efektnim golom izaziva erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu.

Borac je tako stigao do druge pobjede u proljećnom dijelu prvenstva. Ostao je i lider na tabeli Premijer lige sa 37 bodova. Tri boda manje ima drugoplasirani ®eljenzičar, a četiri boda manje trećeplasirani ©iroki Brijeg.

U narendom kolu prvo veliko iskušenje za Borac u proljećnom dijelu. Banjalučani gostuju kod jesenjeg šampiona, ©irokog Brijega. Bod bi bio veliki kao kuća. Možda je ovo prilika da crveno plavi pokažu da s pravom ciljaju šampionsku titulu i da imaju tim za najviše domete.