Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 09:46 am UTC

RUKOMET: Borac ponovo najbolji na Osmomartovskom turniru

688
Rukometašice banjalučkog Borca pobjednice su 32. tradicionalnog Osmomartovskog turnira. Banjalučanke su titulu odbranile sa dvije pobjede i jednim neriješenim rezultatom. Nakon pobjeda nad Devetkom i Mirom, rukometašice Borca u posljednjem kolu u odlučujućem susretu igrale su protiv Radničkog iz Beograda. Borcu je odgovarao i poraz od tri gola razlike za prvo mjesto na turniru.
Još kada su na odmor otišle sa vođstvom od 6 golova, 14-8, rukometašice Borca već su pomislile da je sve riješeno.

Međutim, u nastavku prava drama. Banjalučanke 14 minuta i 40 sekundi nisu postigle gol pa je Radnički stigao do izjednačenja 14-14. U finišu su Beograđanke bile blizu pobjede, vodile 21-19, ali su Dragana Knežević i Kornelija Klinac donijele izjednačenje i prvo mjestu na turniru. Druga je podgorička Devetka, treći Radnički a četvrta prijedorska Mira.

Proglašeni su i najbolji pojedinci. Najbolji strijelac je Tamara Stojanović iz Devetke sa 29 golova, najbolji golman ®eljka Tatar takođe iz Devetke, a najbolja igračica Kornelija Klinac iz Borca.

Ove godine organizator turnria bio je ®enski rukometni klub Borac.