Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 02:42 am UTC

RUKOMET: Počeo 32. Osmomartovski turnir

767
Večeras je počeo 32. Osmomartovski turnir za rukometašice na kojem učestvuju: banjalučki Borac, podgorička Devetka, beogradski Radnički i prijedorska Mira. U prvoj utakmici, branilac trofeja, Borac zabilježio je pobjedu. Banjalučanke su u prvom meču na turniru pobijedile Devetku 29-24, poluvrijeme 11-10. U prvom poluvremenu mlade Podgoričanke držale su rezultatski priključak pa su Banjalučanke na odmor otišle sa samo glom prednosti. U nastavku ipak bolja igra crveno plavih koje su sredinom drugog dijela povele sa 5 golova prednosti. Međuitim, nisu se predavale gošće pa su u nekoliko navrata smanjile na 2 gola razlike. Ipak Borac nije dozvolio preokret i na kraju je slavio zasluženu pobjedu.

Najefikasnija kod Borca bila je Kornelija Klinac sa 6 golova, dok su Tanja Kekić i sestre Knežević postigle po 4 gola. U ekipi Devetke Tamara Stojanović postigla je 9 golova, a Anđela Novaković 5.