Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 11:39 am UTC

FUDBAL: Poraz u Trebinju

638
Fudbaleri banjalučkog Borca doživjeli msu poraz u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izgubili su u Trebinju od Leotara 2-1. Priželjkivali su Banjalučani barem bod u Trebinju ali nisu uspjeli to da i ostvare. Loetar je bolje otvorio utakmicu i nakon dvije propuštene prilike do vođstva su stigli u 11. minuti. ®arić je faulirao Raševića. Sudija je dosudio jedanaesterac, a precizan s bijele tačke bio je Vico. Do kraja prvog dijela Vico je mogao i da uveća prednost ali je Milinović odbranio njegov šut. ©to se tiče Borca vrijedi samo izdvojiti pokušaj Vukelje ali bez većeg uspjeha.

Borac je bolje počeo drugi dio ali nije bilo značajnijih uzbuđenja pred golom Trebinjaca. Ipak u 60. minuti sporan trenutak kada sudija ®ivković nije dosudio penal za Banjalučane nakon starta Vučinića. U finišu utakmice još dva gola. Prvo je Ristić u 88. minuti povisio na 2-0, a potom je ćorić u 90. minuti glavom postigao i jedini gol za crveno plave i tako postavio konačnih 2-1.

Borac je i dalje ostao lider na tabeli Premijer lige BiH. Banjalučani imaju 34 boda, odnosno, dva boda i utakmicu više od ©irokog Brijega koji sutra u derbiju kola dočekuje trećeplasirani ®elejzničar.

U narednom 18.kolu Borac je domaćin zeničkom čeliku koji se grčevito bori za opstanak.