Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 05:40 am UTC

RUKOMET: Lako protiv Krivaje

601
Borac m:tel je održao rukometni čas Krivaji, u 15. kolu Premijer lige BiH. "Crveno-plavi" su u "Boriku" pružili najbolju partiju drugog dijela sezone, slavili sa 38:22, upisali treći vezani trijumf, potvrdivši tako sve bolju formu.
Banjalučani su, bez povrijeđenih Gorana Garića i Adnana Jaškića, lako izašli na kraj sa rivalom koji se držao samo do sedmog minuta, kada je gubio 3:4. Uslijedila je serija domaćih 4:0, ekipa iz Zavidovića je ubrzo smanjila na 5:8, nakon čega je četa Draška Budiše napravili novi niz, ovog puta 9:1, za više nego ubjedljivih 17:6 u 24. minutu.
Na odmoru je bilo 18:8, a u nastavku je prednost rasla. Uz sigurnu igru, "crveno-plavi" su sa nekoliko atraktivnih poteza i uspješnih cepelina stavili tačku na sjajnu predstavu. U timu iz Gospodske ulice nije bilo slabog pojedinca. Golmani Mario Blažević i Peđa Dejanović su ulijevali sigurnost sa ukupno 23 uspješne interevencije, odbrana je bila na visokom nivou, dok su u napadu prednjačili Boris Pucarević i Marko Panić, koji su postigli po sedam golova, te skupili 11 asistencija.
- Ekipa je odigrala odlično, borbeno svih 60 minuta i rezultat nije izostao. Protekle sedmice mnogo smo radili na taktici, sve dogovoreno iz svlačionice smo ispoštovali, a plod svega je ubjedljiva pobjeda. Iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje, dižemo formu, vezali smo tri trijumfa, tako da sa mnogo samopouzdanja dočekujemo naredne izazove. Pred nama su važni mečevi i vjerujem da možemo nastaviti u pozitivnom ritmu - rekao je Marko Panić.

BORAC m:tel 38 (18)
KRIVAJA 22 (8)

DVORANA: "Borik". Gledalaca: 400. Sudije: Ante Knezović (Buna), Robert Zovko (Mostar). Sedmerci: Borac m:tel 5 (4), Krivaja 5 (3). Isključenja: Borac m:tel 10, Krivaja 4 minuta.

BORAC m:tel: Blažević (11 odbrana), Dejanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Srdić, Malić 2, Pucarević 7 (2), Rakocija 1, Pijetlović 6 (2), Panić 7, Halilbegović 6, Ilić 3, Mikić 3, Trkulja, Međedović 1, Karačić 2. Trener: Draško Budiša.

KRIVAJA: Selimbegović (8 odbrana), Hadžihasić (5 odbrana, 1 sedmerac), Zvekić, ©antić 3, Omerović 1, Avdić 3, Vrbić 1, Brkić, Memišević, Omerčević 6, čamdžić, Alić 1, Divković 1, Bašić 6 (3). Trener: Adnan Bašić.

Napomena: Tekst preuzet sa zvaničnog portala RK Borac