Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 08:19 pm UTC

KO©ARKA: Pivari najvjerovatnije bez Lige 6

646
Košarkaši Slavije su pobjedom protiv Borac Nektara (66:60), u odgođenoj utakmici 17. kola Lige 12 BiH, produžili su nadu za opstanak u elitnom rangu takmičenja. Pobjednik je odlučen u posljednjim trenucima. Slavija je došla u vođstvo, pa je na isteku prvog perioda bilo 22:17. Tim iz Istočnog Sarajeva u 16. minutu imao je devet poena viška (35:26), pa je na odmor otišao sa 37:33.

Banjolučani su serijom 2:8 na početku treće četvrtine došli do prvog vođstva, od 39:41. Na kraju ovog perioda rezultat je bio izjednačen, 47:47.

Domaći su u posljednjih 10 minuta napravili šest poena viška, 53:47. Za novu rezultatsku neizvjesnost pobrinuo se Vlašković šutem za tri poena, a pri rezultatu 59:55 tri minuta prije kraja utakmice Miljković je promašio dva slobodna bacanja, što je Gajić kaznio trojkom za smanjenje zaostatka na dva poena. Na kraju drame pobjeda Slavije, 66:60.

- Nakon svih nesrećnih poraza, a bilo ih je mnogo s malom razlikom, bili smo pod pritiskom i čestitam svojim momcima na pobjedi koja nas drži u igri za opstanak. Ovo je bila dobra utakmica, zbog toga što smo protivnika spustili ispod njegovog prosjeka. Moji igrači su ispoljili slabost prilikom izvođenja slobodnih bacanja, ali to pravdam činjenicom da su igrali pod jakim pritiskom - rekao je trener Slavije, Bojan Kusmuk.

Strateg Borca, Borislav Džaković, imao je tokom utakmice česte pritužbe na suđenje.

- Ne želim ništa da komentarišem da se ne bih kompromitovao. Mogu samo čestitati Slaviji na pobjedi - rekao je Džaković.

Najefikasniji pojedinci na utakmici bili su Saša Mihajlović i Miroslav čubrilo s po 19 poena.

SLAVIJA - BORAC NEKTAR 66:60
(22:17, 15:16, 10:14, 19:13)

Dvorana: SRC ''Slavija'', gledalaca: 150, sudije: Hariz Bijedić (Sarajevo), Ivan Miličević i Vladimir Marić (oba iz čapljine), delegat: ®eljko ©krobot (Sarajevo).

Slavija: Vukelić, Miljković 6, Stanić 6, Erkić, Damjanović, čubrilo 19, Mihajlović 19, Preković 11, Gavranović 5, Bešović. Trener: Bojan Kusmuk.

Borac Nektar: Vulić, Ivić, Zdravković 16, Milekić, Milošević 10, Jagodić-Kuridža 4, Vlašković 7, Gajić 13, Pavlović, Nikolić, Josipović 10, Konstandinović. Trener: Borislav Džaković.