Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 10:15 am UTC

RUKOMET: Teško do bodova protiv Konjuha

666
Rukometaši Borac M:tela upisali su prvu pobjedu u proljećnom dijelu sezone. U 13. kolu Premijer lige BiH, Banjalučani su pred samo 200 gledalaca teško savladali Konjuh sa 30:26. Ekipa iz ®ivinica pružila je žestok otpor domaćinu, put ka pobjedi bio joj je otvoren sve do polovine drugog poluvremena (u 43. minutu bilo je 23:20 za Konjuh), a onda se Borac M:tel trgao i serijom od 7:0 stekao nedostižnu prednost.

Najbolji kod "crveno-plavih" bili su golman Marijo Blažević sa 15 odbrana, Igor Pijetlović sa devet golova (sedam iz sedmeraca), te Aleksandar Međedović, koji se šest puta upisao u strijelce. Na drugoj strani Konjuh su predvodili Hariz Begić sa osam i Emir Fehatbegović sa sedam golova.

"Najvažnije je da smo upisali bodove i da smo opet na pravom putu", rekao je Draško Budiša, trener Borac M:tela i nastavio:

"Bili smo oslabljeni neigranjem Marka Panića i Gorana Garića i zato sam bio primoran da više rotiram. Ovaj trijumf će nam vratiti samopouzdanje nakon slabe igre i poraza od Sloge u Doboju".

Rezultati 13. kola: BANJALUKA: Borac M:tel - Konjuh 30:26, GORA®DE: Goražde - Sloga 26:23, ZAVIDOVIćI: Krivaja - Lokomotiva 31:23, GRADAčAC: Gradačac - Bosna Prevent 33:26, MOSTAR: Zrinjski - čelik 32:28, LJUBU©KI: Izviđač MIG - Bosna BH gas (10. marta).

Parovi 14. kola: BRčKO: Lokomotiva - Borac M:tel, DOBOJ: Sloga - Zrinjski, VISOKO: Bosna Prevent - Krivaja, ®IVINICE: Konjuh - Goražde, ZENICA: čelik - Izviđač MIG, SARAJEVO: Bosna BH gas - Gradačac. Utakmice će biti odigrane 19. i 20. februara.