Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 05:50 am UTC

KO©ARKA: Pobjeda Pivara

679
Košarkaši Borac Nektara ostvarili su i četvrtu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u šestom kolu savladali Slaviju 71-67. Košarkaši Borca zabilježili su još jednu pobjedu na domaćem terenu. Pred nešto više od 100 gledalaca Pivaru su teško došli do trijumfa nad ekipom iz Istočnog Sarajeva. Najzaslužniji za pobjedu bio je Josipović sa 20 poena.

Početak meča pripao je gostima koji su prvu četvrtinu dobili 15-7. Pivari nisu došli sebi ni u drugom periodu koji su gosti osvojili 17-16. Na odmor se otišlo sa vođstvom Slavije 32-23.

U pauzi su uslijedile kritike trenera Džakovića na račun Borčevih igrača i odmah je došlo do promjene pristupa igri. Banjalučani su zaigrali prije svega bolje u napadu pa su treću četvrtinu dobili 27-16 i u posljednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 50-48.

U trećoj četvrtini neizvjesna utakmica. Domaćini su ipak prisebniji i zasluženo trijumfuju 61-57. Trijumf nakon kojeg Borac Nektar ima10 bodova i nalazi se i dalje na vrhu tabele.

BORAC NEKTAR-SLAVIJA 61-57 (7-15, 16-17, 27-16, 21-19)

BORAC NEKTAR: Vulić 8, Lončar 3, Zdravković 16, Kostadinović, Gajić 4, Nikolić, Vlašković 14, Komljenović, Pavlović 6, Ivić, Nikolić, Josipović 20

SLAVIJA: Vukelić 4, čutuna, Apić 2, Bešović, Erkić 5, Damjanović 2, Anđelić 12, čubrilo 30, Tarić, Preković 2, Gavranović 4, Hodžić 6