Guest Users: 9

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 07:42 am UTC

FUDBAL: Završen jesenji dio Druge lige RS

704
Utakmicama 15.kola završen je prvi dio Druge fudbalske lige Republike Srpske grupa Zapad. U posljednjem kolu porazi Krajine i Gomionice. Krajina je izgubila u Srpcu od Sloge 4-2, dok je Gomionica poražen u ©amcu od Borca 4-3. Krajina je jesenji dio prvenstva završila na 11. mjestu sa 16 bodova, dok je Gomionica 10. sa 21 bodom. Jesenji šampion je Sloboda iz Mrkonjić Grada. U nastavku pročitajte izvještaj sa utakmice Borac-Gomionica koji je objavljen u Fokusu.

Odličnu utakmicu na šamačkog Gradskom stadionu odigrali su domaći Borac i Gomionica. Gosti iz Bronzanog Majdana dva puta su imali prednost od dva gola, ali ni to im nije bilo dovoljno da osvoje makar bod.

Dobra igra gostiju u prvom poluvremenu isplatila se preko Mučalovića u 26. i preko Gajića 31. za vođstvo od 0:2. Borac, uspijeva da smanji rezultat u 37. minutu, kada je Simendić rijetko lijepim golom iz slobodnog udarca s 23 metara pogodio mrežu Džonlića.

Novi gol gostiju stiže u 61. minutu. Gajić koristi upotrebljivi centaršut Divljaka s lijeve strane i glavom s pet metara šalje neodbranjivo u mrežu.

U 76. minutu, Paležnica preciznim šutom sa 16 metara smanjuje na 2:3, a Zorić dva minuta kasnije poravanava na 3:3. ©amčani do tri boda i pobjede dolaze u 88. minutu, kada na centaršut Susakovića, odlično reaguje najniži fudbaler Borca, 18-godišnji Stevan Ilić i s nekih šest metara glavom šalje u mrežu Gomionice.

BORAC - GOMIONICA 4:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Mučalović (26), 0:2 Gajić (31), 1:2 Simendić (37), 1:3 Gajić (61), 2:3 Paležnica (76), 3:3 Zorić (78), 4:3 S. Ilić (88), stadion: Gradski u ©amcu, gledalaca: 100, sudija: Radislav Kačavenda (Gradiška) 7, pomoćnici: Zoran Strunić i Dragutin Kalinić (obojica iz Gradiške), delegat: Dragiša ©korić (Gradiška), žuti kartoni: Mokrić (Borac), N. Gligić, Divljak, Kezija (Gomionica), crveni karton: Predrag Divljak (Gomionica, 90).

Igrač utakmice: Damir Smajlović (Borac) 8.

Borac: Smajlović 8, Paležnica 7,5, Tovirac 7, Pupčević 7, Lukić 7,5, Bijelić 7 (od 72. S. Ilić -), N. Ilić 7 (od 38. Mokrić 7,5), Simendić 8, Zorić 7,5, Petković 7 (od 59. Susaković -), Mirić 7. Trener: Predrag Lukić.

Gomionica: Džonlić 6,5, N. Gligić 7, Lakić 6,5, Malčić 7,5, Kezija 6,5, Bobar 7, S. Gligić 6,5, Divljak 6,5, Gajić 7,5, Macanović 7 (od 86. Udovičić -), Mučalović 7 (od 52. Surtov -). Trener: Nenad Gavrilović.