Guest Users: 10

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 05:46 pm UTC

FUDBAL: Trica u Trebinju

675
Fudbaleri Borca nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone, ostvarivši ubjedljivu pobjedu u Trebinju u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, ponozivši Leotar na "Policama" (0:3). Samo čudo trebalo bi da se desi pa da izabranici Velimira Stojnića poslije revanša u Banjoj Luci, 11. novembra, ne budu u bubnju za žrijeb polufinala Kupa BiH.

Prvu priliku na utakmici imao je Leotar u 15. minutu, kada je Rašević sa osam metara pogodio dobro postavljenog golmana gostiju Starčevića. Borac je vođstvo došao u 26. minutu poslije majstorije Bilbije, koji je iskosa s lijeve strane sa 20 metara pogodio gornji lijevi ugao gola nemoćnog Beraka. Tri minuta prije kraja poluvremena pokušao je Vico glavom sa deset metara, ali Starčević krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

U nastavku susreta nervozni domaćin pokušao je doći do izjednačenja, ali zbog grube igre Darko Dreč i Dragan Ristić u 67. i 68. minutu zaradili su po drugi žuti karton, odnosno crveni, čime se pitanje pobjednika već tada moglo nazrijeti.

Brojčano slabija ekipa Leotara nije mogla parirati Borcu, koji u finišu susreta preko Jandrića i Maksimovića dolazi do ubjedljive, ali zaslužene pobjede, 0:3.

LEOTAR - BORAC 0:3 (0:1)

Strijelac: 0:1 Bilbija (26), 0:2 Jandrić (84), 0:3 Maksimović (90), stadion: "Police", gledalaca: 500, sudija: Rusmir Mrković 5, pomoćnici: Rusmir Bašić i Bilav Bogilović (svi iz Sarajeva), delegat: Vitomir ©ilić (Sarajevo), žuti kartoni: Zečević, Vučinić, čorlija (Leotar), ćorić (Borac), crveni kartoni: Darko Dreč (Leotar) u 67. minutu, Dragan Ristić (Leotar) u 68. minutu.

Igrač utakmice: Oliver Jandrić (Borac) 7.

Leotar: Berak 6, Vučinić 6,5, Dreč 6,5, čorlija 6, Milošević 6, Ramić 6, Komnenić 6, Rašević 5,5 (od 46. Magazin 6), Ristić 6, Zečević 6,5 (od 73. Lazić -), Vico 6 (od 73. Souto -). Trener: Borče Sredojević.

Borac: Starčević 7, Stupar 6,5 ®arić 6,5 Petrić 6,5 Markić 6,5 Maksimović 6,5 Kajkut 7, Stančevski (od 57. Perić 6,5), Jandrić 7, Bilbija 6,5 (od 70. Sakan -), ćorić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa