Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 08:23 pm UTC

KO©ARKA: Teško do pobjede protiv Mladosti MG

582
Košarkaši Borac Nektara upisali su i drugu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u trećem kolu savladali Mladost iz Mrkonjić Grada 78-75. Bila je to nekvalitetna utakmica u kojoj su Pivari zasluženo stigli do trijumfa i novih bodova. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Prvi period gosti su dobili 16-15, a minimalnu prednost sačuvali su i nakon druge četvrtine. Na odmor se otišlo sa vođstvom Mrkonjićana 30-29.

Početak drugog poluvremena pripada gostima koji su poveli sa 43-38. Tada slijedi serija Pivara 10-0 i prelazak u vođstvo od 46-43. Ipak u posljednjih deset minuta sa vođstvom od 53-51 ušli su gosti, ekipa Mladosti.

Posljednju četvrtinu boilje otvaraju Pivari. Domaćini koriste greške gostiju, česte promašaje košarkaša Mladosti i dolaze do visoke prednosti 69-60, a potom 76-68 pri kraju utakmice.

Međutim, tada petu ličnu grešku dobija Josipović, igrači Borac Nektara brzopleto završavaju napade, a u odbrani prave dosta grešaka. Sve to koriste gosti koji zahvaljujući koševima iz nekoliko nerezonskih šuteva za tri poena u samom finišu dolaze do prilike da čak pobijede. Međutim, pri rezultatu 76-75 za Pivare, precizan sa linije slobodnih bacanja bio ej Zdravković, a potom s pola terena nije pogodio Velimirović, pa je ostalo 78-75 za Borac Nektar.

U ovom meču izdvajamo nastupe i borbenost Pavlovića i Josipovića koji su postigli po 12 koševa, priliku je dobio i Lončar, a utakmicu je pratilo oko 500 gledalaca.

Najefikasniji kod Borca bio je Zdravković sa 15 poena, a poen manje dao je Vulić. Kod gostiju najefikasniji bio je Stojaković sa 21 poenom, od čega četiri trojke.

BORAC NEKTAR: Vulić 14, Lončar 3, Zdravković 15, Kostadinović, Milošević 13, Nikolić N., Vlašković 9, Komljenović, Pavlović 12, Ivić, Nikolić M, Josipović 12

MLADOST: Stojaković 21, Milinović 6, đuranović 5, Cigale 7, Radanović, Blanuša 15, Vidović, Kežić 2, Aničić, Vuković 1, Palalić 6, Velimirović 12