Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 01:07 am UTC

RUKOMET: Važan tirjumf u Mostaru

667
Rukometaši Borca m:tel slavili su na gostovanju kod Zrinjskog (28:27), u utakmici 7. kola Premijer lige BiH, a trijumf dobija na značaju ako se zna da su gotovo pola meča, tačnije 24 minuta, odigrali sa igračem manje. U igri "crveno-plavih" osjetio se umor, ali i istošenost nakon eliminacije iz EHF kupa, te remija protiv Goražda. Međutim, puleni Draška Budiše smogli su snage da se odupru rivali, ali i sudijama, te dođu do važnog trijumfa za koji velike zasluge ima Mario Blažević, koji je odbranio 25 udaraca rivala, od čega nevjerovatnih 8 sedmeraca.

I pored toga, gosti su morali dobro da se namuče, u čemu su im "pomogli" i arbitri, pošto su ih u tri navrata ostavljali sa dva čovjeka manje na parketu. No, Borac je na vrijeme riješio pitanje pobjednika, u posljednjem minutu vodio dva razlike i imao napad, kojeg nije realizovao, da bi domaćin u posljednjim sekundama samo ublažio poraz.

- Najvažnije je da smo pobijedili. Bile su vidljive posljedice mečeva protiv Budućnosti i Goražda. Ispražnjeni smo psihički i fizički, ali smo smogli snage da triumfujemo. Slabo smo ušli u meč, pogotovo u odbrani. Na poluvremenu smo se dogovorili da pojačamo tempo, bilo je teško, ali smo uspjeli. Pauza u šampionatu nam dolazi kao naručena. Biće to dobra prilika da konsolidujemo redove, da se oporave povrijeđeni i da protiv Izviđača prikažemo još bolju igru i slavimo - bio je jasan pivot Darko Ilić.

ZRINJSKI 27 (15)
BORAC m:tel 28 (15)

DVORANA: "Bijeli brijeg". Gledalaca: 300. Sudije: Adnan Muhtarević, Jasenko Omerefendić (®ivinice). Sedmerci: Zrinjski 11 (1), Borac m:tel 5 (5). Isključenja: Zrinjski 8, Borac 24 m:tel minuta. Crveni karton: Faruk Halilbegović (Borac m:tel, treće isključenje) u 50. minutu.

ZRINJSKI: Knezović, Borovčanin, Pehar, Dominković 5 (1), Orlović, Buntić 7, Delić 6, Bošnjak 1, Zadro 1, Parayik, čuljak, Yeba 4, Kerezović 1, Raguž 2. Trener: Damir Saltarić.

BORAC m:tel: Blažević (25 odbrana, 8 sedmeraca), Srdić, Malić 1, Garić 3, Rakocija, Pijetlović 5 (3), Panić 7, Halilbegović 5 (2), Kulenović, Mulabdić, Ilić 3, Mikić 3, Međedović, Karačić 1. Trener: Draško Budiša.