Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 04:42 pm UTC

FUDBAL: Kajkut za tri boda

709
Fudbaleri Borca ostvarili su tešku, ali vrijednu pobjedu protiv tuzlanske Slobode. Bilo je 1-0 čime su Banjalučanu ostali na čelu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine. Po hladnom vremenu, pred nešto više od 1500 gledalaca, Banjalučani su imali terensku inicijativu tokom cijelog meča, ali nisu imali mnogo prilika pogodak. U prvom poluvremenu crveno-plavi su samo jednom ozbiljnije priprijetili golu Tuzlaka. ©ut Kajkuta sjajno je odbranio golman Slobode.

U nastavku još veći pritisak, ali opet bez rezultata. Nije bilo velkih opasnosti pred golom gostiju. Ključni trenutak desio se u 58. minuti. U šesnaestercu gositju, jedan igrač Slobode igrao je rukom, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Precizan za vođstov i pobjedu bio je Saša Kajkut, inače uz povratnika Ljubojevića, najbolji pojedinac ovog ne tako kvalitetnog susreta.

Do kraja utakmice Borac je imao još 2-3 prilike ali je ostalo 1-0. Zaslužen trijumf za ostanak na čelu tabele. Veoma bitno je da se u ekipu vratio oporavljeni Darko Ljubojević, a šansu su dobili i pojačanja Perić i Stančeski.

Borac ima 25 bodova i nalazi se na čelu tabele sa 5 bodova i utakmicom više od Veleža. U narednom kolu Borac gostuje u Modriči.