Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 02:54 pm UTC

KO©ARKA: Promašen šut za produžetak

553
Košarkaši Borac Nektara, kao što smo već objavili, sinoć je doživio prvi poraz u sezoni. U neizvjesnoj završnici utakmice drugog kola Premijer lige BiH Pivari su izgubili 70-68. Veći dio utakmice protekao je u izjednačenoj igri. Prva četvrtina pripala je Zeničanima 15-11, a na odmor se otišlo sa vođstvom čelika 35-32. Do posljednjeg perioda Pivari su se još više približili domaćinu, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću čelika 51-50.

U posljednjoj četvrtini prava drama. Košarkaši Borac Nektara u završnici su imali posljednji napad i priliku da makar izbore produžetak, ali nisu bili precizni pa su bodovi ostali u Zenici.

Prvo ime čelika bio je Andelija sa 15 poena i 5 skokova, a još tri igrača bili su dvocifreni (Rizvić i Sadibašić po 12, Jahić 11), dok se u dresu Borac Nektara istakao Josipović sa 17 poena i 5 skokova, te Ninoslav Milošević sa 12 poena.