Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 04:44 pm UTC

RUKOMET: Borac završio evropsku priču

679
Rukometaši banjalučkog Borca nisu se plasirali u treće kolo Kupa EHF. Banjalučani su u revanšu drugog kola pobijedili podgoričku Budućnost 33-29, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi poraz iz prvog susreta od 36-30. U nekoliko segmenata pokušaćemo objasniti šta je odlučilo ovakav epilog revanš meča u Banjaluci.

TOK UTAKMICE

Borac je loše otvorio utakmicu. Prvi gol dao je Garić tek u 7. minuti. Podgoričani su igrali smireno i rešetali mrežu domaćina. Vodili su sa 5-1, 6-2, 7-3. Do prvog izjednačenja crveno-plavi stigli su u 17. minuti. Bilo je 9-9, a potom i 10-10. Na odmor se otišlo sa vođstvom Budućnosti 18-16. U nastavku isto kao i na početku susreta. Borac nemoćan, neočivano indolentan i dekocentrisan. Prvi gol u nastavku daje Pijetlović tek u 38l. Minuti. To koriste Podgoričani i veoma brzo vode sa 21-16, a potom i 23-18. Tada slijedi uraganskih 12 minuta Borca koje su se poklopile sa ulaskom Gorana Malića u igru. Iskusni igrač Borca pokrenuo je uspavanu ekipu, ali i navijače. Borac je od 39. do 51. minute napravio nevjerovatnu seriju od 10-1 i od minusa od 5 golova (18-23) stigao u 51. minuti do vođstva od 28-24. Borik je proključao, eksplodirao. Svi su bili na nogama. Međutim, to je bio i maksimum. Veoma brzo uslijedila su tri vezana gola Budućnosti, tačnije Rajičevića, Markovića i Grbovića. Sve dileme bile su otklonjene. Borac je do kraja uspio da ponovo dođe do četiri gola prednosti, odnosno, pobjede od 33-29, ali to je bio pirov trijumf jer Podgoričani idu dalje. Budućnost odlazi u 3. kolo Kupa EHF, Borcu ostaje žal što u oba meča nije iskoristio svoje prilike da eliminiše ovog rivala.

JUNAK UTAKMICE

Definitivno-golman Budućnosti Dragoslav Stojiljković. Fantastičnih 18 odbrana imao je ovaj sjajni golman. Branio je fenomenalno tokom cijele večeri, a posebno kada se lomio rezultat, kada je Borac stizao rezultat i kada je vodio sa 4 gola razlike. Grbović je znao da isprovocira i navijače i igrače Borca. Držao je tenziju, ali onakvu kakva je odgovarala njegovom timu. Na kraju sa sjajnih 18 odbrana pomagao je svojoj ekipi da opstane u Evropi.

GORAN MALIć

Da je Borac kojim slučajem u posljednjih 20-ak minuta utakmice stigao do tih famoznih 6 golova prenosti glavni junak ne bi bio golman Budućnosti već igrač Borca Goran Malić. Kapiten Borca dobio je priliku tek u nastavku, ali je na pravi način iskoristio. Trgnuo je iz letargije svoj tim, uobičajenim gestama prodrmao publiku, doveo je do usijanja. Među najpozitivnijim je bio u ekipi i možda je šteta što nije dobio ranije priliku da zaigra.

BORAC LO© NA POčETKU OBA POLUVREMENA

Borac je odigrao veoma loše na početku oba poluvremena. U prvom dijelu Banjalučanima je bilo potrebno 7 minuta da postignu prvi gol na susretu, a u nastavku još više, 8 minuta, da postignu prvi gol u drugom poluvremenu. Dakle, četvrtina utakmice, odnosno, 15 minuta bez postignutog gola. Previše da bi se eliminisala solidna ekipa iz Podgorice.

SLABOSTI U NAPADU I ODBRANI

Borac nije imao tečnosti u igri u napadu. Lopta je išla sporo među igračima, nije bilo kreativnosti. Mnogo su se mučili Borčevci da dođu do izgrađene pozicije što je iziskivalo veliku potrošnju fizičke energije. Jedan od razloga je, naravno, i veoma dobra odbrana Budućnosti ali stiče se utisak da ova generacija Borca može mnogo bolje da odigra u napadu. Takođe, u odbrani je dosta toga škripalo. Nedostajalo je čvrstine, ponekad i malo grublje igre da bi se i definitivno slomio otpor Podgoričana. I trener Budiša dosta je lutao sa odbranom koja je bila posebno loša kada su Banjalučani imali igrača više.

NEISKUSTVO

Ovo je jedna od karakteristika sadašnjeg tima Borca koji u svojim redovima ima dosta mladih igrača. Neiskustvo su iskazali igrači odigravajući veoma često nerezonske akcije u napadu, sa previše soliranja, individualnih rješenja. U odbrani su često olako davali zicer pozicije Podgoričanima da bez kvalitetno postavljene akcije postignut lagani gol.

KVALITET BORCA

Upravo ta mladost koja se izdigla iz pepela i za samo 12 minuta stigla do 4 gola prednosti je bogatstvo Borca. Ovaj tim ima određeni kvalitet i perspektivu, ali je evidentno da je u budućnosti potrebno pojačati ekipu kako bi bila spremna da se u Evropi zadrži koje kolo više, od ovog sadašnjeg plasmana u drugo kolo Kupa EHF. Uz nekoliko starijih, provjereno kvalitetnih rukometaša, ovi momci bi sigurno sazreli i kao ličnosti i igrači i još više pokazali svoj neosporan talenat.

SUDIJE SA NEJEDNAKIM KRITERIJUMOM

Borac je imao protiv sebe i sudije iz češke. Milan Hajek i Karel Maho znalački su u najbitnijim trenucima stajali na stranu Podgoričana. Spornim isključenjima, tolerisanjem odugovlačenja igre kod gostujućeg sastava, pružanjem organizacije dugotrajnih napada Budućnosti sudije su davale gostima izvjesnu prednost. Sa tribina se činilo da kad god Borac uđe u ritam sudije su se potrudile da razbiju ritam i kvalitetnu igru crveno-plavih.

PUBLIKA

Fantastičan ambijent na tribinama dvorane Borik. Oko 2 hiljade gledalaca priredilo je frenetičnu atmosferu. Gotovo cijeli tok susreta gromoglasnim naivjanjem, aplauzima, pritiskom na goste banjalučka publika pomagala je rukometašima Borca. Na kraju, je zasluženo velikim aplauzom pozdravila našu ekipu.

SREćNI PODGORIčANI

Iako je Budućnost zasluženo stigla do trećeg kola Kupa EHF mora se reći da su Podgoričani imali i dosta sreće u revanšu. Dali su dosta srećnih golova, lopta im se često odbijala u ruke, bilo je i reakcija golmana koje su nevjerovatne... Međutim, sve čestitke za zaslužen plasman.

IZJAVE

Nakon utakmice izjave su dali trener Podgoričana i pomoćni trener Borca.

Trener Budućnosti Vuk Roganović rekao je da je Borac svoju šansu prokockao u prvom meču kada nije iskoristio slabu igru njegovog tima. Roganović je izjavio da je srećan što je savladao poletnu ekipu Borca koja igra veoma brz rukomet.

Pomoćni trener Borca, Dušan Kresojević, istakao je da se sve pomiješalo večeras, od neiskustva Borčeve ekipe, do raspoloženih i u pojedinim trenucima srećnih Podgoričana, pa do sudija koje su bile pristrasne i koje su sporne odluke donosile u korist Budućnosti.

Pitate se, vjerovatno, zašto nema izjave trenera Borca Draška Budiše. Trener Borca zamolio je novinare da ne daje izjavu. Neshvatljiv i neuobičajen postupak. Trener bilo kog kluba, pa tako i Borca, mora da se izdigne iznad ovakvih tužnih utakmica, kakva je bila večerašnja, i da odradi ono što je njegova, na neki način obaveza, a to je da da izjave medijima.

STATISTIKA

BORAC: Blažević 6 (2) odbrana, Srdić, Malić 2, Garić 7, Rakocija 1, Pijetlović 4, Panić 1, Halilbegović 6, Kulenović, Mulabdić 11 odbrana, Ilić 3, Mikić 7, Trkulja, Karačić 2,

BUDUćNOST: Grbović 6, Lasica, Marković 6, Bakić 1, Anđelić 2 odbrane, Kovaljenko 5, Vukičević, Stojiljković 18 odbrana, Buroć, Mjahkov 1, Rajičević 5, Ivanović 3, Majić, Pejović 2