Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 10:49 pm UTC

RUKOMET: Lagan trijumf nad Lokomotivom

647
Rukometaši Borca m:tel su trijumfovali u trećem kolu Premijer lige BiH protiv Lokomotive (33:23). Okršaj u "Boriku" bio je neizvjestan samo u prvih petnaestak minuta, tokom kojih su Brčaci bili ravnopravan rival. Gosti su vodili 2:0, 3:1 i 4:2, a onda su "crveno-plavi" ubacili u brzinu više, u narednih devet minuta napravili seriju 5:0, preuzeli vođstvo, i rutinskom igrom ga sačuvali do kraja.

Na poluvremenu je bilo 16:11, da bi u drugom dijelu Draško Budiša promiješao karte. U igru su ušlu Mulabdić, Malić, Međedović, Kulenović... a prednost je i dalje rasla. "Plus 10" prvi put je bilo u 51. minutu (28:18), imali su domaći i 12 golova viška (31:19), a tačku na i stavio je Karanović, za konačnih 33:23.

- Lokomotiva je dokazala da je talentovana ekipa i da s pravom nosi epitet iznenađenja sezone. U prvom poluvremenu smo se malo mučili, igrali u grču kao i u ®ivinicama. U nastavku je igra ličila na ono čemu težimo u prvenstvu. Odbrana je bila čvrsta, pa smo postizali i više lakih golova iz kontre i polukontre. Nadam se da ćemo iz meča u meč igrati sve bolje, te da ćemo ravnopravno konkurisati za vrh - poručio je kapiten Banjolučana Goran Malić.

U poluvremenu susreta Borac m:tel - Lokmotiva, najmlađe nade banjalučkog kluba, pod budnim okom Nikole Pavlišina kojem je povjerena funkcija šefa pionirske škole, odigrale su revijalni meč u koje su "Crveni" bili uspješniji od "Bijelih" 4:3.

BORAC m:tel 33 (16)
LOKOMOTIVA 23 (11)

DVORANA: "Borik". Gledalaca: 400. Sudije: Adnan Muhtarević, Jasenko Omerefendić (®ivinice). Sedmerci: Borac m:tel 6 (1), Lokomotiva 2 (2). Isključenja: Borac m:tel 10, Lokomotiva 14 minuta.

BORAC m:tel: Blažević (14 odbrana), Mulabdić (2 odbrane), Malić 1, Garić 1, Rakocija 5, Pijetlović 5 (1), Ilić 4, Halilbegović 6, Kulenović 1, Panić 1, Mikić 3, Trkulja, Međedović 4, Karačić 2. Trener: Draško Budiša.

LOKOMOTIVA: Damnjanović (11 odbrana, 3 sedmerca), Radulović (4 odbrane, 1 sedmerac), Stanivuk, Nedeljković, Božić 2 (2), Mešanović 1, ©arenac 1, Omerović 6, Rankić 4, Stjepanović 1, Lučić, Sumbić, Karanović 5, Obrenović 3. Trener: Nikola Marković.