Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 09:44 pm UTC

RUKOMET: Poraz od Konjuha

576
U derbiju druge runde Premijer lige BiH, Borac m:tel je u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici poražen od Konjuha 24:25. Domaći su u prvom poluvremenu u tri navrata vodili sa tri gola razlike. Posljednji put je to bilo u 20. minutu - 11:8. Međutim, "crveno-plavi" su do poluvremena dodali gas i uspjeli da smanje na 13:14.

U nastavku je Konjuh ponovo preuzeo kontrolu i do 41. minuta stigao do maksimalnih 22:17. Ali, kako se utakmica bližila kraju, Banjolučani su hvatali priključak, te su preko Pijetlovića golom sa sedam metara izjednačili na 24:24. M

inut prije kraja Bećar je, takođe iz sedmerca, pogodio za 25:24, a šansu za remi propustio je Panić, čiji je šut zaustavio Savić.

- U napadu smo odigrali loše. Bila je slaba organizacija napada, bezidejno smo igrali, dok odbrana i može dobiti prolaznu ocjenu. Bila je prisdutna volja, ali jednostavno nije išlo. Jedino što ohrabruje je i da smo sa ovako slabom igrom izgubli jedan razlike i imali napad barem za remi. Svi smo razočarni ovakvim ishodom, ali moramo da idemo dalje. Ovo je jedno iskustvo više, pokušaćemo da izvučemo pouke i brzo se vratimo na pobjednički kolosjek - rekao je adut "crveno-plavih" na krilu Mirko Mikić.

KONJUH 25 (14)
BORAC m:tel 24 (13)

DVORANA: Gradska u ®ivinicama. Gledalaca: 850. Sudije: Vejsil Beširević (Bihać), Emir Dautović (Cazin). Sedmerci: Konjuh 6 (6), Borac m:tel 7 (5). Isključenja: Konjuh 12, Borac m:tel 10 minuta.

KONJUH: Savić (9 odbrana), Hadžiomerović, ®arković, Ferhatbegović 5, Memić, Aljić, Rahimić 2, Bećar 14 (6), Muhić, Beširević (8 odbrana), Mehinović, Mujanović 1, Zildžić, Begić 3. Trener: Damir Cipurković.

BORAC m:tel: Blažević (15 odbrana), Garić 4, Pucarević, Rakocija, Pijetlović 6 (3), Ilić 1, Halilbegović 1, Kulenović, Mulabdić, Panić 2, Mikić 7 (2), Trkulja, Međedović, Karačić 3. Trener: Draško Budiša.