Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 02:41 pm UTC

TENIS: Završene kvalifikacije

702
U Banjaluci su danas završene kvalifikacije za 8. ATP čelendžer Banjaluka 2009. Glavni dio turnira počinje sutra.
Plasman u glavni dio turnira kroz kvalifikacije obezbjedili su Mađar Atila Balaš, Slovak Marek Semjan, Rumun Katalin Gard i Goran Tošić iz Srbije.
Balaš je u odlučujućem meču bio bolji od Pospisila, Semjan je pobijedio Pavića, Gard je savladao ©kugora, a Tošić je eliminisao Lajovića.

Prvi nosilac je ©panac Danijel Himeno Traver 101. igrač svijeta a drugi nosilac njegov zemljak Ivan Navaro, 119. svjetski teniser.
Na turniru će nastupiti i dvojica potencijalnih reprezentativaca i teniskih nada Srbije Filip Krajinović i Arsenije Zlatanović.

Nagradni fond je najveći do sada 50 hiljada dolara, a pobjednik će osvojiti 80 ATP bodova. Finale je na programu u nedjelju 20. septembra.