Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 03:08 pm UTC

FUDBAL: Pobjeda pred 10 hiljada gledalaca

749
Fudbaleri Borca nastavili su da gaze sve pred sobom. U 6. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su aktuelnog šampiona, Zrinjski, 3-0. Meč je odigran pred 10 hiljada gledalaca. Donosimo i fotografije koje najbolje svjedoce o ambijentu na tribinama. Odavno Gradski stadion nije bio tako ispunjen. Sjajan ambijent napravili su Lešinari, a sve to upotpunili i ostale pristalice Borca sa obe tribine (zapad, istok). Navijalo se tokom cijelog meča i na kraju slavila velika i zaslužena pobjeda.

Borac je odlično otvorio utakmicu. Već u 3. minuti Bilbija je sjajno izveo slobodan udarac ali nije imao sreće, pogodio je stativu. Međutim, to mu se vratilo u 11. minuti kada je lopta stigla do njega na oko 11 metara udaljenosti od gola. Uslijedio je precizan udarac Borčevog golgetera i vođstvo od 1-0. Erupcija oduševljenja na stadionu.

Borac je igrao veoma dobro u prvom poluvremenu. Trener Stojnić je postavio odličnu taktiku pa se nije osjetilo odsustvo Ljubojevića na sredini terena. Drugi gol ponovo je djelo mladog Bilbije koji je izrastao u rasnog golgetera. Odlično odigrana akcija i gol Bilbije iskosa sa lijeve strane. Minuta 31. Sa velikih i zasluženih 2-0 otišlo se na odmor.

U nastavku je pao ritam igre. Borčevci su se zadovoljili vođstvom i znalački čuvali visoku prednost. S druge strane, Mostarci gotovo da ništa nisu pokazali u Banjaluci. Opasnosti nije bilo pred golom Borca. I onda, u finišu susreta u 88.minuti, greška gostiju, na pravom mjestu je Vranješ za konačnih 3-0.

Pobjeda koja vraća Borac na lidersku poziciju. Borac ima skor od 5 pobjeda i 1 remija, tako da je sa 16 bodova ispred Veleža koji je remizirao sa čelikom.

Karta više se tražila za ovaj susret. Već od 17 sati ljudi su počeli da kupuju ulaznice, a 5-6 hiljada gledalaca bilo je 35 minuta prije početka meča. Tokom susreta Lešinari su uobičajeno pravili fantastičnu atmosferu. Orile su se naivjačke pjesme, upotpomognute koreograifjom, bakljama, dimnim bombama... I na Zapadu je publika bila aktivna. Dovikivali su se sa Lešinarima: "Borac, Banjaluka".

Koliku pažnju je izazvala utakmica govori i podatak da su u svečanoj loži, osim rukovodstva Borca, prisustvovali i premijer RS Milorad Dodik, predsjednik RS, Rajko Kuzmanović, član Predsjedništva BiH, Nbeojša Radmanović i gradonačelnik Banjaluke Dragoljub Davidović.

U narednom kolu Borac gostuje Slaviji iz Istočnog Sarajeva. Prije ovog susreta Borac će u šesnaestini finala Kupa BiH u srijedu 16. septembra od 16,30 časova igrati protiv Posušja.