Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 06:40 pm UTC

RUKOMET: Borac u drugom kolu Kupa EHF

709
Rukometaši Borca plasirali su se u drugo kolo Kupa EHF. Banjalučani su opravdali ulogu favorita protiv holandske ekipe Evrotek. Borac je u prvoj utakmici u Boriku slavio 28-19 i sa tako velikom prednošću otputovao je u Holandiju. Međutim, oprezni su bili Banjalučani pred revanš ističući da ništa nije riješeno.

U revanšu maksimalan pristup. Borac je odigrao dobro i ostvario još jednu pobjedu 28-22 zahvaljujući kojom je prošao u drugo kolo Kupa EHF. Nakon prvog poluvremena bilo je 12-12.

U drugoj rundi ovog takmičenja Borca čeka ekipa podgoričke Budućnosti. Prvi meč igra se u Podgorici, a revanš u Banjaluci.

IZJAVA DRA©KO BUDI©A, trener RK Borac

-Na početku meča nismo igrali kao što smo se dogovorili. Svjesno smo sporije dok ušli u duel, nismo htjeli da srljamo, već da kontrolišemo utakmicu od prvog minuta. Imali smo problema u napadu, igrači su opet bili u grču, ali je zato odbrana bila na visokom nivou. U nastavku smo odlučili da ubrzamo igru i krenemo po trijumf. Uz dobru odbranu, proradila je i polukontra, ekipa je podigla samopouzdanje, pa rezultat na kraju nije izostao – rekao je strateg pobjedničkog tima Draško Budiša.

EUROTEK BEVO 22 (12)
BORAC m:tel 28 (12)

DVORANA: "Bouwcoach Hallen". Gledalaca: 600. Sudije: Jan Erik Leanderson, Mikael Lindros (Finska). Sedmerci: Eurotek Bevo 1 (1), Borac m:tel 5 (5). Isključenja: Eurotek Bevo 8, Borac m:tel 8 minuta.

EUROTEK BEVO: B. Lenen (6 odbrana), Lojven 1 (4 odbrane), Knipenberg 2, Kopes 2, Van de Gor, De Kujper 2, Peters 4 (1), Gal 4, Kleman 2, Vosen R. Lenen, Ajmers 2, Van de Bojken 1, Augustinus 2. Trener: Pjotr Konic.

BORAC m:tel: Blažević (6 odbrana), Mulabdić (10 odbrana), Malić 2, Garić 3, Pucarević 1, Rakocija, Pijetlović 7 (4), Ilić 5, Halilbegović 5, Panić 3, Mikić, Trkulja, Međedović 1, Karačić 1 (1). Trener: Draško Budiša.