Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 01:54 am UTC

RUKOMET: 9 golova prednosti pred revanš

624
Rukometaši banjalučkog Borca zabilježili su uvjerljivu pobjedu protiv Evroteka u prvoj utakmici prvog kola Kupa EHF. Rezultat je bio 28-19. Banjalučani su meč otvorili nervozno. Nije bilo tečnosti u igri pa je prvih desetak minuta proteklo u rezultatskom egalu. Kako se nervoza smanjivala tako je i igra Borca bila bolja, raznovrsnija. Razbranio se Blažević, kontranapdi su sijevali, Garić je bio ubojit, prednost je rasla iz minute u minutu. Na odmor se otišli sa 17-7 za Borac.

Početak drugog dijela pripao je gostima koji su smanjili na -8. Trgnuli su se domaćini i veoma brzo vratili prednost na +10. U finišu utakmicu ponestajalo je i snage igračima Borca. Napadi su se brže, nego uobičajeno, završavali. U pojedinim situacijama nedostajalo je i iskustva da Borac dotuče Holanđane. Na kraju zasluženih i uvjerljivijih 28-19.

Najefikasniji kod Borca bio je Garić sa 9 golova, 4 gola iz sedmeraca postigao je Pijetlović, a 4 gola dao je i Ilić. Blažević je upisao 14 odbrana. Kod gostiju po 3 gola dali su Henen, Kleman i van Biken. Golman Linen zabilježio je 10 odbrana u drugom poluvremenu.

Evidentno je da je Borac kvalitetniji sastav od Evroteka. Nadamo se da će ovih 9 golova prednosit biti dovoljno za revanš koji je na programu za sedam dana u Paningenu.