Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 09:03 pm UTC

RUKOMET: Kolubari titula

647
Rukometaši Kolubare pobjednici su IV Međunarodnog turnira evropskih šampiona "Banja Luka Kup 2009".
Osvajač Kupa Srbije je nakon dva trijumfa u grupi slavio i u finalu protiv Borca m:tel sa 27:24, te zasluženo podigao pehar namijenjen pobjedniku.

U prvih petnaestak minuta vodila se izjednačena borba, da bi gosti serijom 7:1 napravili osjetnu prednost, koja je na poluvremenu iznosila 17:11.

U nastavku je strateg domaćih Draško Budiša malo izmiješao karte, u igru je ušao kapiten Goran Malić, što se osjetilo u igri, naročito u odbrani.

Tako su Banjalučani polako smanjivali "minus", a u nekoliko navrata bili u prilici da se potpuno vrate u meč. Drugo poluvrijeme su dobili sa 13:10, što je bilo dovoljno za pristojan poraz.

- Hvala ljudima iz Borca što su nas pozvali na ovako jak turnir. Domaćin je bio odličan organizator, a pokazao je da ima mladu i kvalitetnu ekipu pred kojom je lepa budućnost. Mi smo nov tim, smotra nam je dobro došla da se uigravamo i naravno da smo zadovoljni prvim mestom. Mislim da smo na dobrom putu te da u sezoni pred nama možemo osvojiti duplu krunu - rekao je adut Kolubare i najbolji igrač turnira Nedeljko Jovanović.

Njegov saigrač Nemanja Pribak bio je prvi strijelac sa 22 gola, dok je i treće individualno priznanje, za najuspješnijeg golmana, otišlo u Lazarevac, u ruke Nenada Puljezovića. Gorenje Velenje dobilo je pehar za fair play, dok su za najboljeg igrača i strijelca susreta veterana proglašeni Dragan Marković i Samir Nezirević (6 golova). Priznanje je dobio i Dušan Vrhovac, za doprinos u razvoju rukometa i organizaciji Banja Luka Kupa.

Treće mjesto osvojila je Steaua, pobjedom nad Nantom 30:26, dok je peto Gorenje Velenje, koje je bilo bolje od Konstance 27:26.

Finale
BORAC m:tel 24 (11)
KOLUBARA 27 (17)
DVORANA: "Borik". Gledalaca: 800. Sudije: Senad Kamberović (®ivinice), Mevludin ©abić (Gračanica). Sedmerci: Borac m:tel 6 (5), Kolubara 6 (4). Isključenja: Borac m:tel 4, Kolubara 8 minuta.
BORAC m:tel: Blažević (2 odbrane), Mulabdić (10 odbrana, 2 sedmerca), Srdić, Malić 1, Pucarević 4, Rakocija 3, Pijetlović 6 (5), Ilić, Bibić, Halilbegović 5, Kulenović, Panić 1, Mikić, Trkulja 1, Međedović 3. Trener: Draško Budiša.
KOLUBARA: Puljezović (10 odbrana, 1 sedmerac), Radišić, S. Jovanović, Lomić 1, Pribak 8, Rašić 5 (4), Nenadić 2, Radulović 2, Vasić (4 odbrane), M. Mitrović 3, Vujović (1 odbrana), N. Jovanović, Pongračić 1, Rakčević 2, Zubić 1, Bećirović, Radovanović 2, S. Mitrović. Trener: Vladimir Dragićević.

Za treće mjesto
NANT 26 (14)
STEAUA 30 (11)
DVORANA: "Borik". Gledalaca: 300. Sudije: Amir i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Nant 4 (4), Steaua 3 (1). Isključenja: Nant 8, Steaua 4 minuta.
NANT: Larve (1 odbrana, 1 sedmerac), Sanser 6, Delabreteš, Sajad 6 (2), Roše, Murio, Labare 2, Lamber 1, , Haraket 1, Pažes (13 odbrana, 1 sedmerac), Korbin 1, Verželi 6 (2), Karsanti, Fabr, Souza 3. Trener: Tjeri Anti.
STEAUA: Cioban (3 odbrane), Novanc, Stamate 1, Manea 1, Stavrositu 1 ()1, Sania 3, Rapciuga 1, Laufček (9 odbrana), Georgesku 6, Ilješ 4, Dinesku 2, ćian 4, Vujadinović 3, Saulesku 1, čenuša (6 odbrana), Savenko 1, Konstantin. Trener: Božo Rudić.

Za peto mjesto
KONSTANCA 26 (14)
GORENJE 27 (13)
DVORANA: "Borik". Gledalaca: 100. Sudije: Marin Primorac (Ljubuški), Goran Sušić (čapljina). Sedmerci: Konstanca 3 (3), Gorenje Velenje 5 (5). Isključenja: Konstanca 10, Gorenje Velenje 6 minuta.
KONSTANCA: Stanesku (6 odbrana), Pavlović 2, ©uh 2, Timofte, Nikolae 2, Prahar 2, Bićeanu, Selaru, Popesku (3 odbrane), Toma 4, Sadovea 1, Manojlović 4, Sabo 3 (3), ćepregi 3, Vuković 1, Burićea 2 (1 odbrana). Trener: Zoran Kurteš.
GORENJE VELENJE: Gajič (16 odbrana), Kavaš 4, Bezjak 2, Sovič 2, Cehte 1, Skok, Natek 3, Taletović, Mlakar, Rnić 7 (5), ®vižej 4, ©tefanič, Golčar 1, Nosan, Bajram, ©imič 3. Trener: Ivica Obrvan.