Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 02:00 pm UTC

FUDBAL: Bod u Gradačcu

734
Fudbaleri Borca nakon četiri pobjede odigrali su neriješeno u Gradačcu protiv Zvijezde 1-1 u petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Borac je odigrao dva različita poluvremena na vrućem terenu u Gradačcu. U prvom dijelu možda i najslabije izdanje crveno – plavih u ovoj sezoni što su kaznili fudbaleri Zvijezde koji su preko Delića u 30. minuti poveli sa 1-0. To je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku igra Borca na kakvu smo navikli u ovoj sezoni. Ponovo je u prvi plan iskočio Bilbija koji je još jednim efektnim golom u 75. minuti donio izjednačenje, a kasnije se ispostavilo i bod na ovom susretu. Mogao je Kajkut u 82. minuti da donese i sva tri boda ali nije bio precizan, ali isto tako Borac je imao i sreće u finišu pošto su domaćini pogodili stativu. Na kraju najpravednijih 1-1.

S obzirom, da je Velež pobijedio u Trebinju 1-0, Borac i Mostarci imaju 13 bodova i dijele prov mjesto na tabeli. Trenutno je prvoplasirani Velež zbog bolje gol razlike.

U Premijer ligi Bosne i Hercegovien sada će uslijediti pauza zbog kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Meč 6. kola Borac će protiv Zrinjskog odigrati 12. septembra na Gradskom staidona i to prvi put pred publikom jer je istekla suspenzija.