Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, May 01 2024 @ 09:49 pm UTC

RUKOMET: Konstanca u finalu

768
Rukometaši Konstance prvi su finalisti IV Međunarodnog turnira evropskih šampiona "Banja Luka Kup 2009".
Nakon trijumfa protiv Borca m:tel, rumunski šampion je u uzbudljivoj utakmici savladao Nant rezultatom 26:25 i tako osgurao nastup u završnici smotre.

Francuzi su se pokazali kao "tvrd orah", na poluvremenu imali dva gola viška, a u 42. minutu i "plus tri" (20:17). Međutim, puleni Zorana Kurteša su u posljednjih 15 minuta "dodali gas", uspjeli da izjednače, a preko Uroša Vukovića u samom finišu i da pobijede.

I drugi meč dana donio je dobar rukomet. Kolubara se prvi put prikazala banjalučkoj publici i slavila protiv Gorenje Velenja 24:21. Osvajač Kupa Srbije do trijumfa je stigao prije svega zahvaljujući dobroj igri u odbrani.

Nenad Puljezović je maestralno branio na startu, pa su Slovenci u prvih 15 minuta postigli samo tri gola. No, do poluvremena je Gorenje uhvatilo priključak, pa čak i povelo.

U nastavku, tim iz Lazarevca je ponovo došao do svoje igre, do 36. minuta stigao do vođstva 15:11, nakon čega je rutinskom igrom sačuvao prednost.

KOLUBARA 24 (10)
GORENJE VELENJE 21 (10)
DVORANA: "Borik". Gledalaca: 300. Sudije: Ante Knezović (Buna), Robert Zovko (Mostar). Sedmerci: Kolubara 1 (-), Gorenje Velenje 5 (5). Isključenja: Kolubara 10, Gorenje Velenje 8 minuta.
KOLUBARA: Puljezović (14 odbrana), Radišić, S. Jovanović, Lomić 1, Pribak 6, Nenadić 3, Radulović, M. Mitrović, Vujović, N. Jovanović 3, Pogrančić 4, Rakčević 4, Zubić, Bećirović, Radovanović 3, S. Mitrović. Trener: Vladimir Dragićević.
GORENJE VELENJE: Gajič (2 odbrane), Kavaš, Bezjak, Sovič 2, Cehte 2, Skok (9 odbrana, 1 sedmerac), Natek 2, Taletović, Mlakar, Rnić 3 (1), ®vižej 5, ©tefanič, Golčar 3, Harmandić 4 (4), Bajram, ©imič. Trener: Ivica Obrvan.

KONSTANCA 26 (12)
NANT 25 (14)
DVORANA: "Borik". Gledalaca: 200. Sudije: Miroslav Rakar (Nova Topola), Zoran Raca (Banja Luka). Sedmerci: Konstanca 3 (1), Nant 2 (2). Isključenja: Konstanca 8, Nant 16 minuta. Crveni kartoni: Lui Roše (Nant, treće isključenje) u 30. minutu, Martin Prašar (Konstanca, diskvalifikacija) u 38. minutu.
KONSTANCA: Stanesku (10 odbrana), Pavlović, ©uh 2, Timofte, Nikolae 1, Prašar, Baićeanu 1, Selaru, Popesku (5 odbrana), Toma 2, Sadovea 3, Manojlović 3, Sabo 3 (1), ćepregi 3, Vuković 4, Burićea 4. Trener: Zoran Kurteš.
NANT: Larve (1 odbrana, 1 sedmerac), Sinser 1, Delabreteš, Sajad 4 (1), Roše, Murio 2, Labare 1, Lamber, Dol 5, Haraket, Korbin 3, Pažes (8 odbrana, 1 sedmerac), Verželi 5 (1), Karsenti, Fabr 1, Souza 3. Trener: Tjeri Anti.

Napomena: Tekst preuzet sa portala RK Borac