Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 11:09 pm UTC

RUKOMET: Poraz i pobjeda

686
Rukometaši Borca odigravaju pripremne utakmice za predstojeću sezonu. Zabilježena je i prva pobjeda, ali i prvi poraz. BORAC - MOSLAVINA

Rukometaši Borca ostvarili su trijumf u prvoj kontrolnoj utakmici protiv ekipe Moslavine iz Kutine - 40:35.
Bila je to zanimljiva i efikasna predstava u kojoj su Banjalučani tokom svih 60 minuta držali konce igre u svojim rukama, a u dva navrata su vodili i sa po osam golova prednosti.
Istina, bilo je oscilacija, što je i normalno za ovaj dio pripremnog perioda, ali ono važnije je da borbenosti, zalaganja i motiva nije nedostajalo.
Strateg bh. vicešampiona Draško Budiša šansu je ukazao svim igračima, uključujući i dvojici mladih golmana Petru đudurovću i Borisu Jovičiću, a treba istaći da je na debiju u crveno-plavom dresu Faruk Halilbegović devet puta zatresao mrežu rivala.
Za ekipu nema odmora, pošto već sutra od 17.30 časova u "Boriku" igra novi pripremni susret, ovog puta protiv visočke Bosne, a u sastavu najvjerovatnije ponovo neće biti povrijeđenih Marija Blaževića i Ivana Karačića.

BORAC 40 (22)
MOSLAVINA 35 (2O)

DVORANA: "Borik". Gledalaca: 100. Sudije: Marko Miljević, časlav Pucarević (Banja Luka). Sedmerci: Borac 4 (4), Moslavina 2 (2). Isključenja: Borac 6, Moslavina 4 minuta.

BORAC: Jovičić (1 odbrana), Mulabdić (13 odbrana), đudurović (2 odbrane), Srdić 2, Malić 1, Garić 6 (1), Pucarević 5, Rakocija 1, Pijetlović 2 (2), Panić 1, Bibić 1 (1), Halilbegović 9, Kulenović 3, Ilić 2, Mikić 4, Trkulja, Međedović 3. Trener: Draško Budiša.

MOSLAVINA: Adamović (7 odbrana), Slakoper (5 odbrana), Sertić 2, Banović 3, Masnec 8, Katić 1, Peršić, Popović, Slukan 2, Kinderman 1, Lukes 3, Kohek, Stipetić 1, Bedić 4 (1), Jelenić 7 (1), ©edak 2, Dumešić 1. Trener: Dubravko Prelčec.

BORAC - BOSNA (V)

Nakon početne pobjede nad Moslavinom, rukometaši Borca su u prijateljskom odmjeravanju snaga poraženi od visočke Bosne rezultatom 30:32 (13:16).
Za razliku od duela sa hrvatskim prvoligašem, Banjolučani su u drugom kontrolnom meču pokazali drugo lice, izostala je efikasnost, pravljeno je mnogo grešaka, pa je neuspjeh bio neminovan.
- Prikazali smo dva potpuno različita izdanja. U prvoj utakmici je sve bilo dobro - trčanje, zalaganje, realizacija... ali zato je drugi meč bio potpuna suprotnost. Nisam nimalo zadovoljan viđenim, ali bolje je što nam se ovo desilo na početku priprema, jer imamo dosta vremena da korigujemo "minuse" - rekao je strateg Borca Draško Budiša.

BORAC 30 (13)
BOSNA (V) 32 (16)

DVORANA: "Borik". Gledalaca: 150. Sudije: Aleksandar Vrhovac, Borislav Bogdanić (Banja Luka). Sedmerci: Borac 4 (4), Bosna 1 (1). Isključenja: Borac 14, Bosna 24 minuta. Crveni kartoni: Aid Selimović (Bosna, treće isključenje) u 54. minutu, Muhamed Mustafić (Bosna, treće isključenje) u 57. minutu.

BORAC: Mulabdić (10 odbrana), đudurović (2 odbrane), Jovičić, Srdić, Malić, Garić 1, Pucarević 1, Rakocija 3, Pijetlović 8 (3), Panić 3 (1), Bibić, Halilbegović 6, Kulenović 1, Ilić 2, Mikić 1, Trkulja, Međedović 4. Trener: Draško Budiša.

BOSNA: Tatar (8 odbrana), ©apčanin, Hodžić (2 odbrane), Karavelić 3, Geko 1, čakić 11, Halilbegović, Mušinbegović 2, Hasagić 2, Kalinić 1 (1), Mustafić 6, Selimović 6. Trener: Senad Skopljak.