Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 02:33 am UTC

FUDBAL: Bilbija ponovo koban za čelik

643
Fudbaleri Borca nastavili su svoj jesenji pobjedonosni pohod u Premijer ligi BiH. Poslije Laktaša i Leotara, pao je i čelik. Banjolučani su slavili minimalnim rezultatom (0:1) i izbili na vrh tabele s maksimalnim učinkom. Opet je čeliku presudio supertalentovani Nemanja Bilbija. I u prošlogodišnjem šampionatu on je postigao odlučujući gol, a sad je napravio fudbalsku reprizu. Igrao se 52. minut, na sredini terena loptu je prihvatio lucidni Ljubojević i uposlio na desnoj strani slobodnog Sakana. Ovaj je krenuo u sredinu i u pravom trenutku proigrao Bilbiju. Borčev fudbalski dragulj ušao je u šesnaesterac, a onda neodbranjivim udarcem pogodio mrežu golmana Bilobrka.

Prvih 20 minuta bilo je u znaku Banjolučana, koji su imali više loptu u nogama i u svakom trenutku znali šta hoće. Stvorili su i jednu izglednu priliku, kada se Jandrić majstorski oslobodio jednog protivničkog igrača, odlično šutirao, ali je golman čelika uspio da zaustavi njegov udarac. Potom su domaćini preuzeli inicijativu, do kraja poluvremena stalno su atakovali ka golu gostiju, ali bez promjene rezultata.

Na početku drugog poluvremen ponovo su Borčevci dominirali terenom. Vezni red (Jandrić, Ljubojević, Sakan, Maksimović) spustio je loptu, počeo je sitni vez po terenu, što je izluđivalo domaćina. Kada je Bilbija uspješno krunisao akciju svojih saigrača, potpuno se raspala igra Zeničana. Posljednju šansu za izjednačenje propustio je Puzigaća, koji je u 90. minutu iz slobodnjaka s 25 metara pogodio prečku.

čELIK - BORAC 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Bilbija (52), stadion: "Bilino polje", gledalaca: 4.000, sudija: Duško Joškić (Prijedor) 8, pomoćnici: Zikret Kuljanin (Banovići) i Siniša Janjić (Bijeljina), delegat: Lazo Martinović (čapljina), žuti kartoni: Zahirović, Nemeljaković (čelik).

Igrač utakmice: Siniša Gagula (Borac) 8,5.

čelik: Bilobrk 7, Zahirović 6,5, Stojanović 6, Puzigaća 6,5, Vidović 5, Jamak 6 (od 58. Salihbašić 6), Nikić 6 (od 58. Kapetan 6), Deket 6,5, Nemenjaković 6, Isaković 5 (od 58. Smriko 6), Marković 7. Trener: Ivo Ištuk.

Borac: Starčević 7,5, Sakan 7,5, Kajkut 7,5 (od 83. Babić -), ćorić 8, Gagula 8,5, Maksimović 8, Stupar 7,5, ®arić 7,5, Ljubojević 8 (od 65. Petrić -), Jandrić 8, Bilbija 8 (od 90. Markić -). Trener: Velimir Stojnić.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa