Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 08:44 pm UTC

FUDBAL: Rival oboren i bez prisustva navijača

720
Fudbaleri Borca ostvarili su i drugu pobjedu u Prvenstvu, pošto su na svom terenu savladali Leotar, 2:0. Iako na Gradskom stadionu zbog kazne nije bilo gledalaca, ekipu Velimira Stojnića to nije omelo da ovjeri gostujući trijumf iz prošlog kola Prvi na utakmici zaprijestio je Vranješ u 19. minutu, ali njegov udarac s dvadesetak metara odlazi preko gola. Nedugo zatim udarac je oprobao i Gagula, ali je Berak loptu izbacio u korner.

U 26. minutu i Leotar prijeti. Rašević je pobjegao odbrani Borca, potom je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je golman Starčević bio na visini zadatka.

Domaći do prednosti dolaze u 35. minutu. Jandrić je iz slobodanog udaraca ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, ćorić je bio najviši i sa sedam metara pogodio mrežu Trebinjaca. Samo dva minuta kasnije sličan screnario. Ponovo iz prekida loptu u igru vraća Jandrić, Ljubojević bježi odbrani Leotara i pogađa za 2:0.

Nedugo zatim ®arić probija po lijevoj strani, idealno centrira, Kajkut je u dobroj prilici, ali s pet metara glavom ne pogađa metu.

U 42. minutu odlična akcija napadačkog reda Borca umalo da završi novim golom domaćih, ali je Bilbija u završnici pogodio spoljni dio mreže.

I nastavak meča donio je nekoliko prilika. Prvo se u prilici našao Ljubojević, ali promjene rezultata nije bilo. Igrao se 61. minut kada je ponovo Rašević zaprijetio svom bivšem saigraču Starčeviću, koji je uz pomoć stative spriječio pogodak.

Domaći su u nastavku mirnom igrom uspjeli privesti meč kraju. a baš kao i u prvom kolu s Laktašima, pobjeda je ostvarena rezultatom 2:0.

BORAC - LEOTAR 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 ćorić (35), 2:0 Ljubojević (37), stadion: Gradski, gledalaca: igrano bez prisustva gledalaca, sudija: Anto ®ivković (Orašje) 7,5, pomoćnici: ©emso Brzović (Tuzla) i Zoran Taborin (Zvornik), delegat: Husein Kamber (Sarajevo), žuti kartoni: Sakan, Ljubojević (Borac), Komnenić, Milošević, Dreč (Leotar).

Igrač utakmice: Oliver Jandrić (Borac) 8.

Borac: Starčević 7,5, Sakan 7 (od 86. Petrić -), ®arić 7,5, Vranješ 7,5, ćorić 7,5, Gagula 7,5, Stupar 7,5, Kajkut 7,5 (od 74. Mazalica -), Jandrić 8, Bilbija 7,5, Ljubojević 7,5 (od 80. N. Damjanović -). Trener: Velimir Stojnić.

Leotar: Berak 6,5, Trninić 6, Todorović - (od 13. ćeranić 6), Ramić 6, Milošević 6, Krezović 6,5, Rašević 7 (od 81. Souto -), Komnenić 6,5, Zečević 6 (od 46. Dreč 6,5), Lazić 6,5, Vico 6,5. Trener: Srđan Bajić.

Bajić:

Bila je ovo dobra utakmica, prva je šteta što gledaoci nisu mogli prisustvovati jer bi imali šta da vide. Prvo poluvrijeme nismo odigrali dobro, primili smo dva gola, u nastavku smo to pokušali stići, ali nismo iskortistili svoje prilke. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Borca, kaže Srđan Bajić, trener Leotara.

Stojnić:

U najavi sam rekao da će ovo biti teška utakmica. Krenuli su agresivno, ali upoznali smo njihovu igru, znali smo šta nas čeka. Dali smo dva gola u prvom dijelu, slično kao i sa Laktašima. U nastavku smo igrali na rezultat, nije bilo potrebe ni za kakvim forsiranjem, objašanja Stojnić.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa