Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Sunday, September 08 2024 @ 02:23 am UTC

FUDBAL: Bsk izgubio od Laktaša

698
Fudbaleri Laktaša savladali su u prijateljskoj utakmici koja je odigrana pod reflektorima na stadionu ®upe u Milosvacima, prvoligaša Republike Srpske tim BSK-a, s 2:1. Na prvi pogodak čekalo se do 22. minuta, kada je Tanasijević šutirao, loptu je nogom zakačio Petković i pogodio mrežu Banjolučana za 1:0.

Tri minuta kasnije Tanasijević je dobro gađao, ali je lopta fijuknula pored stativa. Izjednačenje je uslijedilo u 28. minutu. U kaznenom prostoru u duelu su bili Raca i Malčić, pa je arbitar Vrhovac pokazao na bijelu tačku. Udarac Malčića s 11 metara uspio je da odbrani golman Mrkobrada, loptu je ponovo prihvati napadač "romantičara", koji je ovog puta bio neumoljiv, 1:1.

Igrao se 52. minut kada je Mikić sjajno gađao iz slobodnjaka, ali se sjajnom intervencijom istakao čuvar mreže Banjolučana, Harbaš. Ipak, mreža BSK-a se po drugi put zatresla u 64. minutu, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je vrlo dobri Stanojević. Novu šansu Laktaši su imali u 66. minutu, kada je Petković uzdrmao prečku. Do kraja meča i "plavi" su mogli doći do pogotoka, kada je Kolundžija pogodio spoljni dio mreže.

LAKTA©I - BSK 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Petković (22), 1:1 Malčić (28), 2:1 Stanojević (64), stadion: FK ®upa u Milosavcima, gledalaca: 300, sudija: Ljubiša Vrhovac (Milosavci), pomoćnici: Nebojša Bundalo (Laktaši), Nikola Crnadak (Kriškovci), delegat: Duško Babić (Laktaši), žuti kartoni: Karadžić (Laktaši), Sladojević, Radoja (BSK).

Laktaši: Mrkobrada, Sekulić, Bajić, Raca, Karadžić, Njegomirović, Tanasijević, Mikić, Stanojević, Petković, đelmić. Još su igrali: Baša, Ojdanić, Mirković, Karalić. Trener: Milan Milanović.

BSK: Harbaš, Sladojević, Tomić, ©teković, Damjanić, ćulum, Kolundžija, Radoja, Strika, Devušić, Malčić. Još su igrali: Dobrijević, Bereta, đekanović, Ivetić, Diljkan, Stanković, Stanivuk, Jorgić. Trener: ®eljko Vranješ.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa