Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 09:55 am UTC

FUDBAL: Poražena tuzlanska Sloboda

609
Fudbaleri Borca porazili su na Gradskom stadionu u Brodu u pripremnom meču tuzlansku Slobodu, rezultatom 2:0. Strijelac oba pogotka za banjolučku ekipu bio je napadač Saša Kajkut. Ponovo su izabranici trenera Velimira Stojnića pokazali da su pripreme na Zlatiboru bile pun pogodak, pošto su tokom cijele utakmice imali terensku inicijativu, veći broj povoljnih prilika te su pokazali da će i u narednoj sezoni "crveno-plavi" igrati zapaženu ulogu u elitnom društvu BiH.

- Uspješno položena provjera s kvalitetnim rivalom. Moram biti zadovoljan onim što su pokazali moji igrači pošto smo bili bolji rival od Slobode, koja je nešto više pokušavala napraviti samo iz prekida - kazao je šef struke Borca, Velimir Stojnić.

Već na samom otvaranju utakmice, tačnije u devetom minutu, Kajkut je odlično prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Slobode i preciznim udarcem pogodio gornji lijevi ugao Mujakićeveog gola. Na 2:0 isti igrač je povisio u 69. minutu, kada je s 25 metara prizemnim udarcem zatresao mrežu rezervnog golmana Divkovića. To je ujedno bio i najljepši trenutak utakmice. Najbolju priliku Tuzlaci su imali u 43. minutu, kada je Maksimović nepropisno zaustavio protivničkog kapitena, Sarajlića, a glavni sudija, Slaviša Bardak, pokazao na najstrožu kaznu. Međutim, čuvar mreže Borca Dragan Starčević odbranio je udarac Sarajlića i tako sačuvao svoju mrežu.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa