Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 12:43 pm UTC

FUDBAL: Pobjeda u Zenici za kraj

668
Fudbaleri Borca sezonu su završili trijumfalno pobjedom na "Bilinom polju" nad čelikom (1:2). Iako ovaj meč nije imao rezultatski značaj, izabranici Vlade Jagodića novim trijumfom opravdali su epitet najbolje ekipe proljećnog dijela sezone, odigravši i šestu utakmicu u nizu bez poraza (pet pobjeda i jedan remi), ali i to bar po plasmanu nije bilo dovoljno da Banjolučani izbore nastup u Evropi. čelik je došao u vođstvo u 21. minutu, kada je poslije asistencije Hadžića, koji je uputio loptu u visini penala, Purić pogodio nebranjeni dio gola udarcem za deset metara. U 38. minutu uslijedila je dobra akcija Vranješa i Kajkuta, potom je Miloš Babić ubacio loptu u kazneni prostor, koju je primio Bilbija, a ovaj je produžio do Raševića, koji je pogodio za 1:1. U 72. minutu Bilbija je s nekih 30 metara evrogolom iz slobodnog udarca doveo Borac u vođstvo, što je bio i konačan rezultat susreta.

čELIK - BORAC 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Purić (21), 1:1 Rašević (38), 1:2 Bilbija (72), stadion: "Bilino polje", gledalaca: 1.000, sudija: Mirko Buljan (Mostar) 7, pomoćnici: Hrvoje Turudić (čitluk) i Franjo Bandić (Tomislavgrad), delegat: Vitomir ©ilić (Sarajevo), žuti kartoni: Osmanović, Nemeljaković, Marović (čelik), ®arić (Borac).

Igrač utakmice: Saša Kajkut (Borac) 8.

čelik: Bilobrk 7, Hasanović 6,5(od 62. Osmanović -), Jurčević 6,5, Purić 7, Hadžić 7, ©abić 6,5 (od 62. Kapetan -), Džekson 6, Nemeljaković 6, Jamak 6,5 (od 74. Smriko -), Duro 6,5, Marković 7. Trener: Marin Bloudek.

Borac: Starčević 8, Kajkut 8, O. Damjanović 7 (od 46. Deket 7,5), Novaković 7, Petrović 7 (od 78. Puzigaća -), Rašević 8, Bilbija 8 (od 85. Mio. Babić -), N. Damjanović 7,5, Vranješ 8, ®arić 7, Mil. Babić 7. Trener: Vlado Jagodić.