Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 11:08 am UTC

FUDBAL: Borcu treći put Kup RS

635
Fudbaleri Borca pobjednici su 16. Kupa Republike Srpske, pošto su u finalu pobijedili Radnik iz Bijeljine, 4:0. Banjolučanima je ovo treći Kup Srpske, čime su se po broju trofeja izjednačili s Kozarom iz Gradiške. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo fudbalerima Borca, koji su, osim tri gola, imali još nekoliko izglednih šansi. Već u trećem minutu bilo je 1:0 za domaćina. Bilbija je centrirao sa desne strane, a Trifković nespretno intervenisao i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo dva minuta kasnije gosti su dva puta u jednom napadu pogodili prečku. Najprije je Pavić šutirao glavom, a nedugo zatim i Jevtić lijevom nogom. Svoje udarce isprobao je Jandrić u 12. minutu i Ljubojević u 25, ali je Avdukić oba puta bio na mjestu.

U 41. bilo je 2:0 za Banjolučane. Ljubojević je šutirao sa deset metara, a lopta je na putu ka golu pogodila u ruku Jevtića, što je bio dovoljno da sudija, Predrag Jevtić, pokaže na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Kajkut. U poslednjem minutu prvog poluvremena Borac je postigao i treći gol. Bila je to akcija u tri poteza. Jandrić je uzeo loptu na sredini terena, uposlio Bilbiju na ivici šesnaesterca, koji upućuje prizemnu loptu na koju natrčava Kajkut i sa osam metara šalje je kroz noge Avdukiću.

Sve do 74. minuta nije bilo prilika, a onda je Stupar s lijeve strane uputio centaršut na drugu stranu, gdje se najbolje snašao Bilbija i sa deset metara iz voleja poslao loptu pod prečku za 4:0. U 86. minutu repriza akcije koja je prethodila posljednjem golu, samo je ovaj put centrirao Jandrić, a Bilbija loptu poslao iznad gola.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa