Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 10:37 am UTC

FUDBAL: Borac bez Evrope

805
Fudbaleri Borca ostali su bez plasmana na evropsku scenu. Borac je u teškoj utakmici na Gradskom stadionu pred više od 5 hiljada gledalaca odigrao sa Slavijom 1-1 i tako ostao bez Evrope. Kulminacija svih dešavanja na ovom meču, na kojem su pokazana tri crvena kartona, bio je ulazak navijača Borca po završetku susreta na teren koji su htjeli da se obračunaju sa veoma slabom sudijskom trojkom. Bila je to utakmica koja je objema ekipama značila evropsku vizu. Borcu je odgovarala samo pobjeda, a Slaviji i remi. Zbog ovolike važnosti mnogi su se pribojavali suđenja. I, čini se, bili su u pravu.

Sudijska trojka: Emil Pilav (Sarajevo), Anto Sučić (Travnik) i Elmir Trako (Vitez) nisu bili na nivou. Bolje reći, bili su veoma slabi i nedostojni ovog derbija.

Utakmica je počela opreznom igrom na obe strane. Prvi su priprijetili domaćini preko Ljubojevića, ali bez uspjeha.

Potom prava bura – 2 crvena kartona. Prekršaj na sredini izazvao je dosta nervoze, naguravanja, a ceh su platili Bojan Petrić i Vlastimir Jovanović koji su u 28. minuti isključeni. Dakle, obe ekipe ostale su sa igračem manje. Odluka sudije Pilava da isključi po jednog igrača Borca i Slavije nije sporna, ali je pod znakom pitanja da li je baš Petrić zaslužio crveni karton ili je to trebao da dobije neki drugi igrač banjalučke ekipe.

Nedugo potom novi sporni detalj. Jandrić je uposlio Ljubojevića koji je postigao pogodak, ali je on poništen jer su pomoćne sudije označile ofsajd poziciju.

Drugi dio utakmice bolje otvaraju fudbaleri Slavije koji preko Spalevića u 54. minuti dolaze u vođstvo od 1-0.

četiri minute kasnije nerezonski potez Maksimovića koji je odgurnuo gostujućeg fudbalera i zaradio crveni karton. Od 58. minute Borac sa 9, a Slavija sa 10 igrača na terenu.

Iako brojčano slabiji Borac je nastavio sa napadima. Potisnuo je Slaviju na njegovu polovinu. ©anse su imali Rašević i Rikanović. I gosti su priprijetili, ali nije precizan bio Stanković.

Borac je do zasluženog izjednačenja stigao u 90. minuti. Strijelac je bio Puzigaća. Borac je do kraja susreta pokušao da postigne još jedan gol, vrijedan pobjede, ali nije uspio. A, nije ni imao mnogo vremena, jer je sudija Pilav pokazao da se u sudijskoj nadoknadi igraju samo tri minute, bez obzira na pokazan jedan crveni karton, na veliki broj prekida...

I nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nemile scene. Grupa navijača Borca ušla je sa Istočne tribine na teren, pokušala da dođe do sudija. Nastala je velika gužva, ali na sreću izbjegnuti su veći incidenti.

Prema nezvaničnim informacijama, u toj gužvi deblji kraj izvukao je fudbaler Slavije i nekadašnji igrač Borca, Goran Simić, kojem su izbijena dva zuba.

I tako je Borac ostao bez toliko priželjkivane Evrope. U najgorem trenutku prekinuta je serija od šest utakmica bez primljenog gola na Gradskom stadionu.

Međutim, sve navijače Borca i ljubitelje fudbala u Banjaluci treba da raduju igre u proljećnom dijelu sezone. Ostaje nada da će klupsko rukovodstvo ojačati dodatno tim, da će se nastaviti sa kvalitetnim radom i da će Borac već iduće sezone uspjeti da dođe do evrokupova.