Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 01:48 pm UTC

FUDBAL: I dalje u igri za Evropu

573
Fudbaleri Borca protutnjali su Posušjem. U 28.kolu Premijer lige BiH Banjalučani su deklasirali Posušje rezultatom 3-0 i tako ostali u igri za plasmanom u Evropu naredne sezone. Nakon prvog dijela bilo je 1-0. Strijelac je bio Rašević u 22. minuti. U nastavku i dalje sigurna igra crveno - plavih koji su golovima ponovo Raševića u 77. i Miodraga Babića u 86. minuti stigli su do zaslužene pobjede.

Dva kola prije kraja šampionata Borac se nalazi na petom mjestu koje ne vodi u evrokupove, ali sa velikim šansama da to izbori. Borac ima 45 bodova, a ispred Banjalučana su Sarajevo sa 46, Sloboda sa 47 i Slavija sa 48 bodova.

U narednom kolu Borac dočekuje Slaviju sa imperativom pobjede od 2 gola razlike, a u posljednjem kolu moraće takođe da trijumfuju u Zenici nad čelikom kako bi ostali u igri za Evropu.

Ostaje nam dramatičnih 180 minuta u kojima se nadamo da će Borac ostvariti najbolji posljeratni rezultat i izboriti plasman u Evropu.

Posušje - Borac 0:3

Strijelci: 0:1 - Rašević (22.), 0:2 - Rašević (77.), 0:3 - Mio. Babić (86.)

POSU©JE - Stadion Mokri dolac. Gledalaca 300. ®uti kartoni: Prlić, Bakula, Ljubić /Posušje/

POSU©JE: Baćak, Prlić, Bakula, Režić, Vranjković, čuić (od 69. Karačić), Bubalo /od 78. Galić/, Sakan, Ljubić, Pokrajčić, D. Begić /od 39. Stipić/. Trener: Darko Dražić

BORAC: Starčević, Kajkut /od 66. Mio. Babić/, Stupar, Puzigaća, Deket, Kolarov, Ljubojević, Rašević, Vranješ, Jandrić /od 80. Novaković/, Mil. Babić. Trener: Vlado Jagodić.

Sudija: Mevludin Efendić /Sarajevo/.