Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 10:28 am UTC

RUKOMET: Borac bez finala Kupa

621
Rukometaši banjalučkog Borca nisu uspjeli da se plasiraju u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Poraženi su u polufinalu od sarajevske ekipe Bosna Sunce Osiguranje 27-22. Banjalučani su odigrali ispod nivoa, veoma slabo u prvom poluvremenu. Mnogo početničkih grešaka uticalo je da Sarajlije, bez prevelikog napora, na odmor odu sa prednošću od 15-9.

U nastavku druga slika na parketu dvorane u Ljubuškom. Banjalučani su zaigrali čvršće u odbrani, koncentrisanije u napadu. Razbranio se i golman Blažević. Prednost Bosne se konstantno smanjivala pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa vođstvom Sarajlija 21-19.

Potom je Bosna postigla dva gola, odlijepila se na 23-19, ali je Borac golovima Karačića i Mikića uspio da 5 minuta prije kraja uvede utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Bilo je 23-21 za Bosnu.

I to je bilo sve od veoma dobrog Borca. Duža klupa kod Bosne, ali i iskustvo Golića, Sirće... doveli su do toga da su Sarajlije u posljednjih pet minuta postigli 4, a Borac jedan gol. Na kraju konačnih 27-22 za Bosnu.

Najefikasniji kod Borca bio je Karačić sa 6 golova, po 3 su postigli ©korić i Pijetlović a Blažević je upisao 13 odbrana.

U ekipi Bosne najefikasniji je bio Golić sa 6 golova, Nadoveza je ostvario 5 golova, a Garahovac je imao 14 odbrana.

Borcu sve pohvale za igru, posebno u drugom dijelu. Ostaje žal za slabim izdanjem u prvom poluvremenu i na kraju eliminacijom. Nadamo se da će Borac sačuvati ovaj igrački kadar, odnosno, dovesti nekoliko kvalitetnih rukometaša i već naredne sezone pokušati da prekine dominaciju Bosne.

Borac je ove sezone osvajanjem drugog mjesta izborio nastup u Kupu EHF naredne sezone.