Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 03:11 pm UTC

KO©ARKA: Debakl u Sarajevu

644
Debakl košarkaša Borac Nektara u Sarajevu. Pivari su pregaženi od Bosna ASE BHT rezultatom 106-68 u meču 12.kola Lige 8 Bosne i Hercegovine. Osim što je doživio debakl Borac Nektar je do kraja sezone ostao bez povrijeđenog Feketea. Kao da je onaj poraz u Banjaluci natjerao Sarajlije da maksimalno pristupe u ovom meču i da se revanširaju Borcu za taj neuspjeh. I uspjeli su u tome.

Osljabljeni Pivari su raspoloženom domaćinu odolijevali samo u prvoj četvrtini koju su izgubili 22-16. Do poluvremena već je bilo 46-32. Prednost je rasla konstantno. Nakon treće četvrtine bilo je 76-50, a na kraju ogrmnih 106-68.

Za ovaj debakl nije opravdanje što u timu nije bilo Feketea, Palalića, Djurasovica i Kostadinovica i što je Bosna, objektivno kvalitetniji rival. Bosna je imala čak 18 skokova više (42-24) i 17 asistencija više (27-10).

Borislav Dzakovic:

":Imali smo problem jer nam je 7 igraca bilo van stroja. Na kraju Krisp, Djuranovic, Milinovic su ipak uvrsteni u tim, mada povredjeni.Djurasovic, Pavalic, Fekete i KOstadinovic, nisu ni putovali u Sarajevo, vec su umjesto njih isla cetiri juniora.Mada od ove utakmice nisam mnogo ocekivao,mladost, neiskustvo i brzopletost ucinili su da rezultet bude krajnje nepovoljan.Sada nam ostaju samo teoretske sanse za plasman u play off -da pobijedimo obje naredne utakmice, a da Sloboda izgubi od Leotara.Za Feketea je sezona gotova, a najvjerovatnije i za povrijeedjenog Djurasovica,dok je Pavalic i dalje neizvjestan.".

Ovim porazom Borac Nektar je šanse za plasman u plej of sveo na teoriju. Potrebno je da u posljednja dva kola ostvari dvije pobjede nad Hercegovcem i Slobodom, a da istovremeno izgube oba susreta. Trenutno su Banjalučani na šestom mjestu sa 4 pobjede u 8 poraza.

Bosna ASA BHT - Borac Nektar 106:68
22:16, 24:16, 30:18, 30:18

Mala dvorana KSC «Skenderija» u Sarajevu. Gledalaca: 700. Sudije: Damir Kunosić (Tuzla), Ante Drmić (Tomislavgrad), Saša Lakić (Bijeljina). Pet ličnih grešaka: Avdić (Bosna ASA BHT).

BOSNA ASA BHT: Ivanović 11, ©ehović 11, Ikonić 3, Rakić 6, Vučurović 18, đurasović 10, Suljagić 2, Hajrić 8, Pašalić 5, đorđević 11, Avdić 11, Ovčina 10.

BORAC NEKTAR: Vučić 4, Adamović 15, Lončar, Peterkin 18, Komljenović, Milekić, Crisp 11, Pavlović 4, Milinović, đuranović 10, Josipović 6.