Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 05:38 pm UTC

KO©ARKA: Poraz od ©irokog

622
Košarkaši ©irokog Eronet savladali su u Banjaluci ekipu Borac Nektara rezultatom 77-66. Banjalučani su bolje otvorili utakmicu. Poslije prvih deset minuta imali su vođstvo od pet poena, 18-13, što je i najveća prednost domaćina u ovom susretu.

Do odlaska na odmor ©irokobriježani su smanjili na 33-31. Rezultatska klackalica trajala je do 27. minute. Tada je Puljko pogodio dvije trojke zaredom i odve ©iroki u vođstvo 48-42. Od tada pa do kraja utakmice gosti nisu ispuštali vođstvo.

Prednost ©irokog je konstantno rasla, a najveća je iznosila 2 minute i 20 sekundi prije kraja kada je bilo +15 za goste iz ©irokog Brijega.

Na kraju konačnih 66-77.

Najefikasniji kod pobjedničkog sastava bio je bivši Borčevac Puljko sa 17 minuta, Vrbanc je postigao 12, a Gragt 11 koševa.

U Borac Nektaru Adamović je bio najbolji sa 22 poena, a dvocifren učinak imao je još samo Krisp sa 11 poena.

Nakon ovog poraza Borac Nektar je umanjio svoje šanse za plasmanom u plej of, a ©iroki Eronet je trijumfom ostao u igri za prvo mjesto koje vodi u Jadransku ligu naredne sezone.