Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 16 2024 @ 04:49 pm UTC

FUDBAL: Pobjeda nad ®eljom za produžetak evropskih nada

595
Fudbaleri Borca nastavili su sa dobrim igrama i pobjedama. U 27.kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine zasluženo su savladali na Gradskom stadionu sarajevski ®eljezničar rezultatom 2-0. Oko 4,5 hiljade gledalaca može biti zadovoljno utakmicom. Borac je diktirao ritam i bio bolji tokom većeg dijela susreta i na kraju zasluženo trijumfovao.

Prvi gol Borca djelo je kapitena Ljubojevića u 29. minuti. Inače, Ljubojević odigrao je još jednu kvalitetnu partiju i odlično predvodio ekipu.

U nastavku mnogo više uzbuđenja. Na početku drugog poluvremena gosti su mogli do izjednačenja ali se ispriječila stativa. ©utirao je Petrić. To je i najbolja prilika za Sarajlije.

Borac je potom preuzeo inicijativu. Nakon dvije propuštene šanse sredinom drugog dijela postignut je konačan rezultat. Drugi gol postigao je Bilbija koji je tako dokazao vrhunski kvalitet.

Do kraja utakmice Borac je mogao i do uvjerljivije pobjede, ali Bilbija, Jandrić i ostali nisu bili precizni. Prethodno je ®eljezničar ostao sa igračem manje nakon pokazanog drugog žutog kartona Esmiru Omeroviću.

Borac je tako ostao u igri za izlazak na evropsku scenu. Banjalučani imaju 42 boda. Ispred Borca su Sloboda sa 47, Slavija sa 45 bodova i Sarajevo sa 43 boda i utakmicom manje.

U narednom kolu Borac gostuje posljednjeplasiranom i već otpisanom Posušju, a potom na Gradskom stadionu dočekuju Slaviju. S dvije pobjede Borac bi imao još veće šanse za plasman u kvalifikacije za Kup UEFA.

Borac – ®eljezničar 2:0

Strijelci: 1:0 Ljubojević (29), 2:0 Bilbija (82.)

BANJA LUKA – Gradski stadion. Gledalaca: 4. 500. ®uti kartoni: Maksimović, Bilbija (Borac), Kerla, Softić, Zeba, H. Bešlija, Omerović (®eljezničar). Crveni karton: Esmir Omerović (®eljezničar) u 65. minuti

BORAC: Starčević, Petrić, Stupar, Puzigaća, Rikanović /od 59. Deket/, Ljubojević /od 86. Grujić/, Maksimović, Bilbija, Vranješ, Jandrić /od 84. Rašević/, Mil. Babić. Trener: Vlado Jagodić.

®ELJEZNIčAR: ©ehić, ©imić, Mulalić, Kerla, Omerović, Sadiković, Softić, Zeba /od 70. Malinović/, H. Bešlija /od 34. Haznadar/, Mujkanović, Stanić. Trener: Demir Hotić.

Sudija: Vladimir Dominković /Orašje/.