Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 07:41 am UTC

KO©ARKA: Vrijedna pobjeda Pivara

640
Košarkaši Borac Nektara nastavili su sa pobjedama na domaćem parketu u Ligi 8 Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u osmom kolu savladali Zrinjski HT Mostar 65-61. Utakmica u Boriku počela je sa čvrstim odbranama pa je nakon četvrtine bilo 12-11 za Banjalučane. U drugoj četvrtini domaćini su nastavili sa dobrom odbranom, a gosti su pravili previše grešaka. Sve je to rezultiralo da Borac Nketar povede sa 11 poena prednosti. Ipak, do pauze između dva poluvremena Mostarci su uspjeli da smanje na 35-27.

I treća četvrtina protekla je u znaku domaćina. čvrsta odbrana, dug i dobro organizovan napad bili su odlika igre Banjalučana. S druge strane Zrinjski je i dalje mnogo griješio u napadu. Borac Nektar je poveo u jednom trenutku sa, u ovom meču najvećom razlikom, 47-33. Ipak u posljednju četvrtinu se ušlo sa vođstvom Borca 51-39.

S obzirom na početak posljednjeg perioda činilo se da će Borac Nektar mirno privesti susret kraju. Međutim, drama je nagovještena pet minuta prije kraja kada je seriju grešaka Džakovićevih izabranika Zrinjski iskoristio i približio se na 58-53.

Dvije i po minute prije kraja Mostarci su uspjeli da stignu do -3, 60-57 i tako u potpunosti uveli utakmicu u dramatičnu završnicu. Potom su Pivari poveli sa 62-57, a kada su košarkaši Borac Nektara u posljednjih 30 sekundi imali napad i prednost 62-58 mnogi su pomislili da je kraj nadama Mostaraca.

Međutim, tada uzbuđenje dolazi do maksimuma. Borčevi košarkaši brzopleto gube loptu, a čular još brže dalekometnom trojkom smanjuje na 62-61. U sljedećem napadu fauliran je Adamović koji je oba puta bio precizan za 64-61. Mogao je čular da bude junak susreta, ali nije imao koncentracije pa je promašio trojku. Potom je Adamović u posljednim sekundama pogodio još jedno slobodno bacanje za konačnih 65-61.

Vrijedna pobjeda Pivara u borbi za četvrto mjesto koji vodi u plej of. Upravo se Borac Nektar sa skorom od po 4 pobjede i poraza nalazi na tom četvrtom mjestu. Slijede Sloboda Dita sa jednom pobjedom ali i utakmicom manje. Zrinjski ima skor od 3 pobjede i 5 poraza.

Najefikasniji kod Borac Nektara bili su Adamović, Fekete i Palalić sa po 12 poena a vrijedi i dobra i prije svega borbena izdanja Pavlovića i Josipovića. U ekipi ponovo nije bilo Krispa i đuranovića.

Kod gostiju Vučković je psotigao 18, a Vujičić 14 koševa. Meč je pratilo oko 500 gledalaca.

BORAC NEKTAR - ZRINJSKI HT MOSTAR 65-61

12-11, 23-16, 16-12, 14-22

BORAC NEKTAR: Vučić, Adamović 12, Fekete 12, Peterkin 7, Palalić 12, đurasović 2, Pavlović 7, Milinović 2, đuranović, Josipović 11, Komljenović, Kostadinović

ZRINJSKI: Vujičić 14, čular 9, ©arenac, Tomović 11, Petrić, Oroz, Džidić 3, Simović 3, Brečić, Vučković 18, češković 3