Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 10:41 am UTC

FUDBAL: Pobjeda Borca nad Slobodom

646
Fudbaleri Borca ostvarili su još jednu uvjerljivu i zasluženu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Pobijedili su tuzlansku Slobodu 4-0 u 23.kolu. Utakmica je otvorena još jednim fantastičnim potezom Bilbije. Mladi fudbaler Borca u petoj minuti postigao je još jedan lijep gol i dokazao raskošan talenat.

Taj gol dao je sigurnost crveno – plavima koji su u prvom dijelu, postigli još jedan gol. U 44. minuti ponovo je u akciji bio Bilbija koji je srušen u šesnaestercu Tuzle. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Kajkut.

U drugom poluvremenu sigurna igra Borca. Već na otvaranju drugog dijela novi, treći po redu, gol za Borac. Strijelac ponovo Kajkut.

U nastavku utakmice Borac je kontrolisao igru, imao nekoliko prilika, dok su gosti u dva navrata priprijetili ali je Starčević bio siguran. U samom finišu susreta Borac je uvećao prednost za konačnih 4-0.

Utakmicu je pratilo hiljadu i 500 gledalaca. Borac se nalazi na petom mjestu sa 33 boda. U narednom kolu Borac gostuje u Mostaru kod Veleža.