Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 10:52 am UTC

FUDBAL: Novi trijumf juniora Borca

781
Odličnom igrom i ubjedljivom pobjedom u Gradačcu nad Zvijezdom (3:0) juniori Borca nastavili su trku sa čelikom za prvo mjesto. Svoju golgetersku seriju Sabljić je nastavio i u ovom meču, kada je u 15. minutu savladao Smajlovića. Prethodno je šutirao Diljkan, golman domaćih je odbio loptu do napadača Borca, kome nije bilo teško pogodi praznu mrežu, za svoj četvrti pogodak u pet nastupa.

Dvadesetak minuta kasnije Bereta je sam krenuo od centra, solo prodorom prošao domaće igrače i nakon toga pogodio za 2:0.

Posljednja riječ na utakmici pripala je Stojanoviću, koji je u 78. minutu ubacivanje Travara pretviorio u novi gol svoje ekipe.

- Odigrali smo odličnu utakmicu, jednu od najboljih na gostovanju ove sezone. Domaćin je bio bezopasan, nijednom nije zaprijetio našem golu. Bila je ovo čista pobjeda - rekao je trener Borčevih juniora, Milorad Bilbija.

ZVIJEZDA - BORAC 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Sabljić (15), 0:2 Bereta (33), 0:3 Stojanović (78), stadion: u Gradačcu, gledalaca: 100, sudija: Midhat Arnautović (Tuzla) 6, pomoćnici: Edin Golać (Banovići) i Mustafa Osmančević (Gradačac), žuti kartoni: Telić, Kutić, Bereta (Borac).

Igrač utakmice: Nenad Bereta (Borac) 8,5.

Zvijezda: Smajlović 6, Mehmedićević 6, Mahir 6 (od 60. Iskrić 6), đonlić 6 (od 81. A. Omeragić -), Nezić 6, Gibić 6, Suljkanović 6, V. Omeragić 6, E. Omeragić 6 (od 68. Nukić -), Halilčević 6, ®epčan 6. Trener: Nihad Kadić.

Borac: Luburić 7,5, Telić 7,5 (od 86. Bosančić -), Gračanin 8, Kutić 7,5, Jevđenić 8, Kremenović 8, Bereta 8,5, Diljkan 7,5 (od 73. Stojanović -), Sabljić 8 (od 64. Milinović -), Dujaković 8 (od 83. Aleksić -), Bojinović 8 (od 68. Travar -). Trener: Milorad Bilbija.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa