Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 06:08 am UTC

FUDBAL: Kadetima pobjeda, omladincima remi

698
Mlađe kategorije FK Borac nastavile su učešće u šampionatu BiH. Kadeti su pobijedili čelik, a omladinci su remizirali sa Zeničanima. Kadeti Borca na gostovanju u Zenici savladali su ekipu čelika. S tri osvojena boda izabranici trenera Velimira Stojnića ostali su na vrhu kadetskog Sjevera.

Poveli su Banjolučani u 25. minutu poslije odlične akcije Grahovca i ©akića, ovaj drugi sjajno je centrirao u protivnički kazneni prostor, gdje se najbolje snašao Kunić i udarcem glavom smjestio loptu u mrežu. Samo šest minuta kasnije Borac je riješio dileme oko pobejdnika. Slobodan udarac s nekih 25 metara izveo je Grahovac, a čuvar mreže domaćih, Bujak, po drugi put morao je da vadi loptu iz svoje mreže. Konačan ishod meča postavio je najbolji akter ovog susreta, Kunić, u 64. minutu nakon asistencije Grahovca.

čELIK - BORAC 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Kunić (25), 0:2 Grahovac (31), 0:3 Kunić (64), stadion: "Kamberovića polje", gledalaca: 100, sudija: Adnan Grabus (Travnik) 7 pomoćnici: Senad Ibrišimbegović i Elvir Grabus (Travnik), delegat: Viktor Malenica (Kreševo), žuti kartoni: Antunović, ©ćetić (čelik), Grahovac (Borac).

Igrač utakmice: Petar Kunić (Borac) 8,5.

čelik: Bujak 6, Hafizović 5,5 (od 65. Ramić -), Skomorac 6, Husenspahić 6, ©ćetić 6, Joldić 5,5 (od 75. Durmić -), Antunović 6, Husetović 5,5 (od 65. Mujkanović -), Imamović 5,5 (od 75. Ahmić -), Nikolić 6 (od 75. Kasapović 6), Kubat 6. Trener: Nijaz Hristenović.

Borac: Kresović 7,5, Tukić 7,5, Laketić - (od 15. ©akić 7,5), Smiljić 7,5, Runić 7,5, Ivić 7,5, ©estić 7,5, Dujaković 7,5, Vujmilović 7,5 (od 77. Vujinović -), Grahovac 8 (od 79. ©pica -), Kunić 8,5. Trener: Velimir Stojnić.

U derbiju 19. kola Omladinske lige BiH Grupa Sjever, fudbaleri čelika i Borca podijelili su bodove, odigravši 1:1.

Gosti iz Banje Luke bolje su otvorili utakmicu i prvi došli do vođstva u 18. minutu. Po lijevoj strani prošao je Dujaković i uputio je loptu na peterac domaćih, dočekao ju je Sabljić i proslijedio u mrežu Hinovića. Inače, ovo je treći meč zaredom u kojem napadač Borca postiže golove.

Izjednačenje čelika uslijedilo je početkom drugog dijela, kada je Dilaver iskoristio priliku i udarcem s petnaestak metara pogodio Milanovićev gol.

Do kraja meča viđeno je još nekoliko prilika za postizanje gola, a najbliži cilju bio je Dujaković, čiji udarac s vrha kaznenog prostora zaustavlja prečka gola gostiju.

čELIK - BORAC 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Sabljić (18), 1:1 Dilaver (53), stadion: "Kamberovića polje", gledalaca: 100, sudija: Senad Ibrišimbegović (Travnik) 6,5, pomoćnici: Adnan Grabus i Elvir Grabus (obojica iz Travnika), delegat: Viktor Malenica (Kreševo), žuti kartoni: ©išić (čelik), Aleksić, Sabljić, Gračanin (Borac).

Igrač utakmice: Slobodan Sabljić (Borac) 7,5.

čelik: Hinović 6,5, Džananović 6,5 (od 46. Horić 6,5), Alić 6,5, Adilović 6,5 (od 76. Anđelić -), Muslić 7, Dedić 6,5 (68. ©ćetić -), Dilaver 7,5, Bošnjak 6,5 (od 86. Talić -), Smriko 7, Duvnjak 6,5 (od 73. Arnaut -), ©išić 7. Trener: Amar Smriko.

Borac: Milanović 7,5, Stojanović 6,5, Gračanin 6,5, Telić 6,5, Jevđenić 6,5, Bereta 7, Kremenović 7, Dujaković 7, Aleksić 6,5 (od 65. Milinović -), Malinović 6,5 (od 55. Todić 7), Sabljić 7,5 (od 88. Brnić -). Trener: Milorad Bilbija.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa