Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 08:33 am UTC

FUDBAL: Jandrić i Bilbija za zaslužen trijumf

631
Fudbaleri Borca pobijedili su u Banjaluci ©iroki Brijeg 2-0 u derbi utakmici 21.kola Premijer lige BiH. Utakmicu je pratilo 2 hiljade gledalaca. Crveno - plavi odlično su otvorili utakmicu i već u petoj minuti poslije evrogola Jandrića došli u vođstvo od 1-0. Pogodak koji će ući u konkurenciji za najljepši gol sezone.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo još nekoliko poluprilika domaćeg sastava i poništeni gol ©irokog nakon što je ©ilić iz slobodnog udarca sa oko 30-tak metara pogodio mrežu, ali je Mujo Tutun, prvi asistent sudije Edina Jakupovića gol poništio zbog ofsajda, obzirom da je jedan od gostujućih igrača smetao golmanu Marčetiću.

U nastavku dobr aigra na obe strane. Domaći su preko Ljubojevića promašili dvije odlične prilike, a i gosti su mogli do izjednačenja, ali je odlično branio Marčetić.

Nakon ofanzivnog pristupa oba sastava na otvaranju drugog dijela, uslijedio je odlučujući momenat susreta. Mladi Nemanja Bilbija u 66. minuti potvrdio je talenat, pobjegao je odbrani ©irokog i postavio konačnih 2-0. Asistent je bio Kajkut.

Do kraja utakmice Borac je mogao i do trećeg gola, a vrijedi istaći i grešku sudije Edina Jakupovića koji nije dosudio jedanaesterac za Borac nakon prekršaja nad Babićem.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda Borca za dolazak na šestu poziciju na tabeli sa 30 bodova.

Borac – ©iroki Brijeg 2:0

Strijelci: 1:0 Jandrić (5), 2:0 Bilbija (66).

BANJALUKA - Gradski stadion. Gledalaca: 1. 500. ®uti kartoni: Stupar, Vranješ (Borca).

BORAC: Starčević, Kajkut, Petrić, Stupar /od 80. Kremenović/, Puzigaća, Deket /od 63. Mio. Babić/, Kolarov, Ljubojević /od 66. Mil. Babić/, Bilbija, Vranješ, Jandrić. Trener: Vlado Jagodić.

©IROKI BRIJEG: Bandović, Božić, Barišić, Topić, Zurak /od 70. Brekalo/, Martinović, ©akić, ©ilić, Flavio /od 46. Bubalo/, Zelenika /od 61. Hannich/, Zovko. Trener: Ivan Katalinić.

Sudija: Edin Jakupović /Bihać/.