Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 11:20 am UTC

FUDBAL: Pobjeda Krajine i remi Gomionice

604
Fudbaleri Krajine pobijedili su na domaćem terenu ekipu Sloge DIPO 3-1. Krajina je na trećem mjestu na tabeli sa 35 bodova. Gomionica je na domaćem terenu remizirala sa Mladosti 1-1 nakon čega zaostaje sedam bodova za vodećom Slogom. U nastavku pogledajte izvještaj sa utakmice Gomionica - Mladost. U tvrdoj utakmici s malo povoljnih prilika za postizanje pogodaka Gomionica je u Bronzanom Majdanu remizirala s kotorvaroškom Mladosti, 1:1.

Iako su izabranici trenera Nenada Gavrilovića imali nešto više od igre, gosti su se prvi radovali. Igrao se 15. minut utakmice kada je Malčić loše proigrao Babića, a njihovu neopreznost kaznio je đaković. Igrač Mladosti najprije šutira s nekih 15 metara, Marjanac odbija loptu do đekanovića, koji ponovo pronalazi đakovića, a ovaj prsima skreće loptu u okvir domaćeg gola.

Gomionica do izjednačenja dolazi u 31. minutu. Korner s desne strane izvodi Divljak, a nisku loptu na prvoj stativi najbolje koristii Mučalović i posprema je iza, do tog trenutka nesavladivog, ©korića.

Najbolju priliku za pobjedonosni pogodak domaći fudbaleri imali su u 89. minutu, ali udarac Ozrena glavom sa osam metara pogađa njegovog saigrača Babića.

Mogao se i Divljak upisati i listu strijelaca, kada je šutirao s ivice šesnaesterca, ali je ©korić bravorozno intervenisao i spasio svoju mrežu.

GOMIONICA - MLADOST 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 đaković (15), 1:1 Mučalović (31), stadion: u Bronzanom Majdanu, gledalaca: 50, sudija: ®eljko čelica (Kozarska Dubica) 7,5, pomoćnici: Dalibor Anđić (Omarska) i Milivoje Bojić (Kriškovci), delegat: Krsto Golijanin (Banja Luka), žuti kartoni: S. Gligić (Gomionica), Tešić (Mladost).

Igrač utakmice: Bojan ©korić (Mladost) 7,5.

Gominonica: Marjanac -, N. Gligić 7, Munjiza 7, Babić 7, Ozren 7, S. Gligić 6,5, Malčić 6,5, Lukendić 6,5, Mučalović 7, Aleksić 7 (od 70. Udovičić -), Divljak 7. Trener: Nenad Gavrilović.

Mladost: ©korić 7,5, Kalamanda 7, Serdar 7, Vučenović 7, Varošić 7, Tešić 7, Nedić 7, đekanović 7,5, Tabaković 7, đaković 7,5 (od 78. Maksimović -), Maletić 7 (od 77. Pešević -). Trener: Branko Ponorac.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa